BC Orlová – Jiskra Kyjov 79:33

Neznámý soupeř kladl odpor jen pár minut v první čtvrtině. To se Orlová teprve rozehřívala. Záhy rozpoznala, že soupeř nemá, čím by překvapil, a tak nezbývalo, než jej deklasovat. „Holky se dostaly do tempa a soupeř fyzicky odpadl. Rozhodli jsme ve třetí čtvrtině, kterou jsme stejně jako poslední úsek hry drtivě vyhráli,“ poznamenal kouč orlovského družstva Radek Wlach. Ten si znovu pochvaloval užitečnost širokého kádru. „Je velkou výhodou mít v týmu dvanáct víceméně vyrovnaných hráček. Každá může jít na hřiště a odehrát si své,“ spokojeně konstatoval Wlach.

Čtvrtiny: 12:9, 14:10, 27:7, 26:7. Rozhodčí: Kašparová, Rychlý, šestky: 13/10:15/10, trojky: 7:1, fauly: 13:13. Orlová: Salavová 11, Janáková 9, Veselá 5, Kodenková 4, Šimková 11, Kubíčková 14, Plašková 9, Nohalová 7, J. Kubalová 4, Koleňáková 5, Němcová, Prochasková.

BC Orlová – Valosun Brno B 55:64

Brňanky byly soupeřem zcela jiného kalibru. „Jedná se vlastně o extraligové dorostenky Brna, takže soupeř byl velice kompaktní, rychlý a běhavý. Než si holky zvykly na jeho styl, trvalo to přesně takovou dobu, ve které si Brno vypracovalo rozhodující náskok,“ litoval Wlach. Průběh zápasu byl obdobný jako ten s Kyjovem. První byla na pořadu dne zahřívací čtvrtina, ve které soupeři okoukávali jeden druhého a zjišťovali, co by na něj mohlo platit. Jenže domácím pak utekla druhá desetiminutovka.

„Následně jsme začali hrát zónu, do čehož se obvykle holkám moc nechce, ale opět se mohly přesvědčit, že na soupeře takového typu zóna platí. V ženském basketu daleko více než v mužském,“ upozornil Wlach. Orlová skutečně od třetí části soupeře zatlačila, jenže se jí bohužel nedařilo proměňovat jasné koše. „Díky zóně jsme třeba ubránili tři, čtyři útoky Brna za sebou, ale v kontraútoku jsme nedali tři šoupáky, což už máte hned šest bodů, které přijdou vniveč,“ objasňoval Wlach. Zónové bránění dělalo rezervnímu celku Valosunu obrovské potíže. Orlová díky tomu stáhla jeho náskok, ale vinou špatné střelby na obrat nedohmátla.

Čtvrtiny: 15:18, 11:22, 15:15, 14:9. Rozhodčí: Rychlý, Kašparová, šestky: 17/11:14/8, trojky: 2:0, fauly: 17:15. Orlová: Salavová 2, Janáková 2, Veselá 9, Kodenková 2, Šimková 9, Kubíčková 12, Plašková 2, Nohalová 2, J. Kubalová, Koleňáková 13, Němcová 2, Prochasková. Trenér: Radek Wlach.