Dvaadvacetiletá závodnice ale v průběhu poslední etapy odstoupila a závod tak nakonec nedokončila, což byla škoda, když už zvládla sobotní královskou kopcovitou etapu.

„V neděli se bohužel jelo strašně rychle. Natáhlo se to a nedokázala jsem se v té skupině udržet,“ řekla zklamaně Mudříková, která se na Gracii představila už potřetí. Podruhé v řadě však neproťala cílovou pásku.

Mrzí vás to hodně?

To ano. Před dvěma týdny jsem jela na Českém poháru v Kyjově. Byla tam zima a dva dny po závodě jsem onemocněla. Až do pondělí jsem brala antibiotika a neměla jsem natrénováno. Před závodem jsem navíc měla horečky.

Úvodní tři dny jste zvládla, nakonec jste ale odstoupila. Už to nešlo?

Závod byl hodně dlouhý. V sobotu se navíc jela královská etapa a to nás hodně unavilo. V neděli to ještě celé ovlivnilo počasí. Byla fakt zima.

Byla pro vás tedy letošní Gracia hodně náročná?

Celkově to byl super závod, ale s výsledkem spokojená nejsem. Celou dobu jsem se trápila. Byl to spíše boj o přežití. A v neděli už to pro mě bylo vážně náročné.

Už víte, co vás nyní čeká?

Pojedu s kadetkami na etapový závod do Polska. Taky pojedu nějaké domácí poháry a budu se připravovat na mistrovství republiky.