Výsledek všechny zúčastněné potěšil. „Přemýšlíme, že by to šlo za rok spojit znovu, uvažujeme o tom,“ přiznala trenérka Krasobruslařského klubu Orlová Věra Kramná.

Letos se závodilo celkově v patnácti kategoriích, od čtyřletých dětí až po dospělé. „Poprvé jsme akci pořádali tři dny v kuse. Organizace byla náročná, ale všechno se zvládlo,“ uvedla Kramná.

Krasobruslařské závody v Orlové.

Letos se nezávodilo v kategorii seniorů, ale v kategorii adult. „Ta byla určená pro všechny, kteří se ve vyšším věku rozhodli pro krasobruslení. Normálně trénují a jezdí závody,“ prozradila trenérka pořádajícího oddílu. „I my v této kategorii máme dvě závodnice, jedna dokonce skončila třetí,“ poukázala na úspěch Mariny Krokovské.

Velkou radost domácím udělal Marek Měřva, jenž triumfoval mezi nováčky. „Byli jsme z toho nadšení. Vždyť teprve začíná, bylo to skvělé,“ radovala se Kramná.

Zlato získala i orlovská mladší žačka Eliška Kondziolková a junior Ondřej Marmorovič, bronz bral Lukáš Vágner v kategorii žáků a juniorka Petra Kúdelová.

Krasobruslařské závody v Orlové.

A na prvním místě skončili i všichni krasobruslaři a krasobruslařky v kategorii přípravky. „Neděláme rozdíly, chceme, aby se předvedli, ale teprve začínají a dělají to pro radost. Všichni získali medaili, diplom a dárky,“ dodala Kramná.

Domácí trenérka je s výkony orlovských závodníků spokojená. „Ukázali, co umí. Někteří překvapili a hodně nás potěšili. Snažili se však i ostatní a předvedli maximální výkony,“ uvedla. Závodů se účastnili také soutěžící z Karviné, Havířova nebo Českého Těšína.