Ve florbalovém klubu, jenž byl založen už v roce 1997 spojením dvou partiček lidí hrajících florbal v různých orlovských tělocvičnách. „V současné době máme okolo 130 hráčů a každým rokem základna zhruba o pět procent roste,“ pochvaluje si předseda klubu David Bernatík. „Kdyby nás bylo víc, tak asi nemáme prostory ani čas to ukočírovat, ale takto to ještě zvládáme,“ dodal.

V Orlové si na nezájem mladých florbalistů nemohou stěžovat a hravě tak naplnili kategorie přípravky, elévů, mladších i starších žáků a juniorů, „A ve všech kategoriích jsme v tabulce do třetího místa, výkonnostně jsme na tom velmi dobře,“ těší předsedu oddílu.

Kromě toho v Orlové působí i tým mužů, ale také béčko a veteráni. „Jsou to hráči od 35 let nahoru. Hrají to ti, co tady florbal zakládali, spíš už ze srandy,“ upřesňuje Bernatík.

Muži chtějí další postup

Velkou radost klubu dělá mužský A-tým, který se postupně dere soutěžemi nahoru a aktuálně je třetí v divizní skupině D. Cílem Orlů je další postup o úroveň výš. „Vzali jsme proto nějaké posily. Věříme a doufáme, že se nám to povede. Postupují první dva, takže reálné to určitě je,“ říká předseda Bernatík.

Orlovští se každý rok účastní řady turnajů. Velmi dobré jméno si udělali třeba na Czech Open nebo na Ostrava Cupu. „Každoročně také pořádáme soustředění. Našim dětem se daří, zkrátka ideální stav,“ dodal Bernatík.