Turnaj zorganizoval oddíl volejbalu SK Slezan Orlová na ZŠ Školní v Orlové-Lutyni a zúčastnilo se ho deset družstev z Orlové, Českého Těšína a Karviné. Ta byla rozdělena do dvou skupin po pěti a hrálo se podle pravidel oranžového minivolejbalu (školní volejbal).

VK Karviná vyslal ke svým prvním volejbalovým krůčkům tři družstva, která vedla trenérka přípravky Kateřina Pomahačová.

První družstvo hrálo ve složení Vendula Bogarová, Veronika Peniášková a Klára Maroszczyková, druhé družstvo tvořily Barbora Wálková, Markéta Oczková a Alexandra Sikorová, třetí družstvo pak Nela Sikorová, Liliana Šwider a Karolína Uherková.

Boje ve skupinách byly urputné a po tříhodinovém zápolení došlo na finále, do něhož se k velké radosti karvinských děvčat propracovaly dva karvinské týmy. Finálové utkání bylo velmi dramatické, kdy první dva sety skončily nejtěsnějším rozdílem 5:6 a 6:5. Za nerozhodného stavu 1:1 na sety musela rozhodnout jediná vítězná rozehra. Ta se povedla děvčatům prvního družstva, které tak vyhrály 6:5. Třetí družstvo Karviné si vedlo taky dobře a ve skupině obsadilo třetí místo. Vzhledem k tomu, že to jsou nejmladší hráčky klubu, měla i z jejich umístění trenérka Pomahačová velkou radost.

Konečné pořadí turnaje: 1. VK Karviná, 2. VK Karviná B, 3. Český Těšín.