„Dorostenky tehdy postoupily do krajského přeboru, ale neměly na to peníze, a tak se celé družstvo, i se mnou, přesunulo do Orlové,“ vzpomíná předseda klubu Jiří Drobek.

Základna rostla

Na začátku působilo v Orlové jedno družstvo, a to hráčky ročníku 1961 a 1962. „Potom přišli noví trenéři a chtěli trénovat. Stále jsme proto nabírali nové hráčky a zakládali další družstva, aby bylo koho trénovat,“ popisuje rozmach klubu Drobek, kterému pod rukama prošly už čtyři generace volejbalistek.

V současné době má orlovský volejbal týmy přípravky, mladších i starších žákyň, juniorek, žen, ale i mužů a je největším na Karvinsku.

V mládežnických kategoriích působí necelých 80 dětí, dospělé týmy tvoří celkově zhruba dvacet volejbalistek a volejbalistů.

„Mužský tým hrál dříve v kraji, pak ale zanikl a dlouho tady nebyl. My jsme ho však před pěti lety znovu oživili,“ dodal předseda Drobek.

Ten stojí i za vznikem ženského družstva na obchodní akademii v Orlové. Pod jeho vedením dosáhl současný Slezan řady úspěchů. Mladší žákyně dokázaly vyhrát krajský přebor a skončily třetí v celé republice, tým juniorek postoupil do první ligy.

„Sice jsme ve spodních patrech tabulky, ale ještě nemáme takový kádr, jaký bychom chtěli. Hledají se posily, které tým zvednou,“ upřesňuje Drobek.

Přání? Kadetská liga

Na oslavy čtyřicátin do orlovského domu dětí dorazila zhruba padesátka hostů z řad současných i bývalých hráčů, trenérů i funkcionářů. V klubu už ale hledí do budoucna. „Moc bych si přál, abychom hráli kadetskou ligu,“ prozradil dvaasedmdesátiletý předseda orlovského volejbalu Jiří Drobek.