VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orlovští potvrdili svou výkonnost, mají mistry

Orlová – Mladí sportovci z Orlové uspěli na domácím mistrovství republiky v turistickém závodě.

2.7.2018
SDÍLEJ:

Orlovští se starostou Kralup nad Vltavou Petrem Holečkem, senátorem parlamentu ČR, s Bílým pohárem a vedle známé sochy Švejka.Foto: KČT Orlová

Třetí červnová sobota bývá v kalendáři turistických závodů totiž vyhrazena právě závodu mistrovskému, který je zároveň čtvrtým závodem Českého poháru.

Pořadatelem této prestižní akce byl Radou závodů pověřen jeden z nejúspěšnějších kolektivů – KČT Kralupy nad Vltavou.

Ubytování závodníků ze vzdálenějších regionů bylo zajištěno na Dvořákově gymnáziu v učebnách a tělocvičně, na zemi, ve vlastních spacácích a na izolačních podložkách (karimatkách). Stravování si každý zajišťoval na vlastní pěst v okolních restauracích, případně z vlastních zásob s použitím varné konvice.

Po slavnostním slibu závodníků, který sborově přednesli vedoucí závodníci jednotlivých kategorií a krátkém výkladu k tratím z úst ředitele závodu, se závodníci individuálně připravovali na start.

Jakub Kůrka - mistr republiky a vítěz Českého poháru mezi žáky.

Do akce postupně 180 závodníků ve čtrnácti kategoriích z celé republiky. Hned první úsek byl zkouškou fyzické zdatnosti, když malí i velcí museli na zhruba tři sta metrech vystoupat, částečně po schodech, na 90 m vysokou vyhlídku, kde bylo kontrolní stanoviště – uzlování.

Vyhlídka na celé město byla úchvatná, ale závodníci si rozhledu moc neužili. Žactvo čekalo ještě 2 200 m, včetně dvou azimutových úseků (kromě kategorie do 10 let), dorost a dospělé pak 4 200m dlouhou trať a hned čtyři azimutové úseky v členitém prostoru s převýšením 150 m.

Na trati se zastavili pouze při plnění úkolů na kontrolních stanovištích, kterými byly orientace v mapě, plížení koridorem, hod míčkem na cíl, překonání překážky po lanové lávce a odhad vzdálenosti čtverce o rozměrech 0,6x0,6m.

Následovaly testové otázky ze znalostí topografických a turistických značek, různých druhů dřevin a vyobrazení známých přírodních a kulturněhistorických zajímavostí.

Za chybné odpovědi následovaly minutové přirážky k běžeckému času. Na této úrovni, kdy se sítem klasifikačních závodů Českého poháru dostanou na MČR jen ti nejúspěšnější, bývají konečné výsledky velmi těsné. „Někdy o vítězství rozhodují opravdu jen sekundy. Někdy ve váš prospěch, jindy v neprospěch, to je sport,“ pousmál se vedoucí orlovského klubu Jiří Vilhelm.

Tradiční úspěchy

A jak si sedmnáctičlenná výprava orlovských závodníků vedla? Nejen, že byla jednou z nejpočetnějších, ale na MČR i jednou z nejúspěšnějších. Mistrem republiky se stal Jakub Kůrka, na stříbrné pozici stanuli Ondřej Genco, Magdaléna Gencová a Hana Gabzdylová, na bronzovém stupínku zase skončili Nella Ligocká a Dominik Cienciala.

Družstvo žáků vyhrálo takzvaný Bílý pohár určený této věkové kategorii. Pro družstvo boduje vždy pět nejúspěšnějších závodníků. Orlovské výsledky letos stačily na zisk titulu republikových mistrů mezi družstvy.

Magdaléna Gencová brala v cíli druhé místo.

Pozadu nezůstal ani dorost a dospělí, kteří skončili třetí v takzvaném Červeném poháru.

„Jako nejúspěšnější kolektiv mistrovství, v součtu bodů za Bílý a Červený pohár, jsme převzali z rukou starosty města Kralup nad Vltavou i krásný pohár,“ mohl se pochlubit Vilhelm.

Spokojen byl i s umístěním orlovských závodníků v celkové klasifikaci Českého poháru, který se pátým závodem uzavřel. Jakub Kůrka jej vyhrál mezi nejmladšími žáky, Dominik Cienciala skončil třetí mezi žáky 11 až 12 let, dorostenka Hana Gabzdylová byla druhá a Ondřej Genco mezi muži dokonce první.

Tradičně se umístila i družstva, obě skončila shodně na třetích místech.

 

Turisté jdou do barev MSK

Hlavní sezona turistických závodů tedy skončila, na podzim čeká sportovní turisty ještě MČR ve štafetách v Mikulášovicích u Rumburku a Mezinárodní mistrovství na Slovensku, kam se z KČT Orlová nominovalo 13 závodníků, a nakonec MČR smíšených dvojic, které v říjnu pořádá TOM Tuláci z Frýdku-Místku.

„V srpnu zahájíme přípravu na druhou část kalendářního roku, která plynule přejde do prvního kola Krajského poháru už pro rok 2019, kdy již budeme reprezentovat MSK Orlová, jehož součástí se stane i náš kolektiv,“ informoval o blížících změnách Jiří Vilhelm starší.

Jak správně upozornil, případní zájemci o turisticko-branné sporty mají v Orlové nadále dveře otevřené. „Naše činnost je ovšem jen pro kluky a holky do nepohody,“ zasmál se Vilhelm závěrem.

VÝSLEDKY

Žákyně do 10 let: 3. Nella Ligocká (4. místo v konečném pořadí Českého poháru), 5. Julie Jordanová (6. v ČP)

Žáci do 10 let: 1. Jakub Kůrka (1. v ČP), 6. Matyáš Kluka (8. místo v ČP)

Žákyně 11-12 let: 6. Jana Nowaková (7. v ČP)

Žáci 11-12 let: 3. Dominik Cienciala (3. v ČP)

Žákyně 13-14 let: 5. Petra Paluchová (13. v ČP), 7. Alena Kazíková (11. v ČP)

Družstva (Bílý pohár): 1. místo na MČR, 3. místo v ČP

Dorostenky 15-16 let: 2. Hana Gabzdylová (2. v ČP), 13. Dominika Hoťková (9. v ČP)

Dorostenky 17-18 let: 7. Kristýna Nowaková (5. v ČP)

Ženy do 35 let: 2. Magdaléna Gencová (7. v ČP)

Muži do 35 let: 2. Ondřej Genco (1. v ČP)

Ženy nad 35 let: 5. Petra Badurová (6. v ČP)

Muži nad 35 let: 8. Jiří Vilhelm ml. (6. v ČP)

Družstva (Červený pohár): 3. místo na MČR, 3. místo v ČP

Autor: Martin Ruščin

2.7.2018
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 21 000 Kč

Zámečníci strojů Důlní zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Způsob kontaktu: , POZN: otevírací doba od 16.-27.7. pouze ÚTERKY a PÁTKY;mimo se lze spojit telefonicky, , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT, 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/dulni-zamecnik, , , Náplň práce, - montáž, demontáž a seřizování důlních strojů a zařízení (dobývací stroj, sekce, dopravník včetně hydrauliky) , - ošetřování a údržba strojů a strojního zařízení , - montáž, demontáž a seřizování důlního dopravního zařízení (odtěžení) , - montáž, demontáž a opravy potrubních rozvodů a dopravníkových tratí , - další zámečnické práce - seřízení, revize, oprava, údržba ostatních strojů a zařízení v dole, Zaměstnanecké výhody: Zajímavý výdělek, přídavek na dovolenou a Vánoce, 6 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dětské rekreace, svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, příspěvek na stravování , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek 40.000,- Kč, - zajímavý výdělek, -přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Výroba - Horníci hlubinné těžby strojní horník-razič. 21 000 Kč

Horníci hlubinné těžby strojní horník-razič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Způsob kontaktu: , POZN: otevírací doba od 16.-27.7. pouze ÚTERKY a PÁTKY; mimo se lze spojit telefonicky, , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/hornik-razic, , , , Náplň práce: , - provádění ražení důlních děl hornickým způsobem, - budování výztuže chodby její obkládání a zakládání výlomu, - vystrojování důlních děl, prodlužování dopravních pásů, potrubních tahů a dopravní drážky apod., - odtěžování uvolněné horniny po pásových dopravnících, - provádění hornických prací při báňské údržbě důlních děl (zmáhání dlouhých důlních děl, křížů, ochozů a ostatních velkoprostorových důlních děl) , - spolupráce při ostatních pracích při ražení, , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek až 60.000,- Kč, - zajímavý výdělek po jednom roce až 41.000,- Kč, po druhém roce až 46.000,- Kč , (za podmínky splnění 5. kvalifikační třídy - činnost rubání a přípravy), - přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 15 000 Kč

Obsluha jeřábů jeřábníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: , - zdravotní způsobilost, - jeřábnický průkaz Třídy B (pomůžeme s obnovením), - spolehlivost, - možnost prodloužení prac. poměru, , působ kontaktu:, -osobně na adrese Hasičská 545/44, Ostrava-Hrabůvka (7:00-15:00), -emailem, -telefonicky (pracovní dny 7:00-15:00). Pracoviště: Vojmar s.r.o. - lokalita čsm sever, 735 34 Stonava. Informace: Kamil Kleprlík, +420 732 535 555,733 535 263.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 12 200 Kč

Prodavači smíšeného zboží prodavači smíšeného zboží. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možno i nevyučení s praxí. Znalost práce s dotykovým systémem (základní dovednosti práce na PC).. Pracoviště: Apetit pipreková s.r.o. - večerka, tř. Osvobození, č.p. 1768, 735 06 Karviná 6. Informace: Danuše Pipreková, +420 737 036 756;602 647 241.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příprava ledové plochy na zimním stadionu v Havířově.
12

Havířovské kluziště už nebude flekaté

Jan Užek a jeho spoluhráči se podívají do Makedonie.

Soupeřem Baníku makedonský Prolet

V Dolní Lutyni sportují celé rodiny

Dolní Lutyně – Bývalá úspěšná atletka a držitelka několika rekordů ve skoku o tyči Daniela Bártová letos uspořádala už šestý ročník Lutyňské tretry, která spojuje výkony dětí a jejich rodičů.

Kraj má nejvíce koupališť, jinak v průzkumu propadl

/INFOGRAFIKA/ Ostrava Až poslední, čtrnáctou pozici obsadil Moravskoslezský kraj ve srovnávacím průzkumu Místo pro život 2018. Ten zjišťoval, které regiony nabízejí občanům a turistům nejlepší volnočasové vyžití.

Český Těšín zaplavil barevný déšť

Všudypřítomná hudba, duhový déšť a radostný smích. Tak vypadalo sobotní odpoledne v českotěšínském parku Adama Sikory, kde se konal (ne)tradiční Festival barev.

Manželé vyrábějí betonové zázraky

Beton. Pro většinu lidí obyčejná směs, která se používá ve stavebnictví, pro jiné kouzelný materiál, ze kterého se dají vyrobit například dýmky, reproduktory, umyvadla, panenky. Právě manželům Janě a Markovi z Milíkova se beton stal osudným v tom druhém případě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT