Pohár proběhl v Kralovicích u Rakovníka, kam dorazila šestnáctičlenná výprava KČT z Orlové. Nocleh měla zajištěn v Domě dětí a mládeže na karimatkách a ve vlastních spacácích, což je klasické ubytování závodníků turistických závodů.

„Ale nebyli jsme na tom nejhůř. Ti, kteří strávili noc v nevytopených čtyřlůžkových chatkách, nabízených organizátory akce za zcela nepřiměřenou cenu, se po chladné noci budili značně prokřehlí. Pro závod to nebyla zrovna nejlepší příprava," přibližoval předseda orlovského klubu Jiří Vilhelm.

Orlovští se hned ráno po bezproblémovém přenocování na podlaze přesunuli do místa závodů, seznámili se podle plánků s tratěmi a pořadím kontrol a pak se individuálně připravovali na vlastní závod.

Žactvo, které nastoupilo v této nejvyšší soutěži s šesti nováčky, se umístilo na hezkém třetím místě. Svými bodovými zisky se o to přičinili první Jakub Zapletal, druhá Zuzana Balajková, třetí Hana Gabzdylová, sedmá Alena Kazíková a devátá Dominika Hoťková.

Mnohem zkušenější závodníky měla orlovská výprava v družstvu, které soutěží o Červený pohár (kategorie dorost + dospělí). Orlová v Kralovicích zaostala pouze o 6,5 bodu za vítězným celkem z Kralup nad Vltavou.

Na výborném druhém místě mají zásluhu Magda Gencová – ve své kategorii vítězná se ziskem 100 bodů, dále třetí Jakub Gřunděl, pátý Robin Pavlík, další stobodová a vítězná Jana Zázvorková, druhá v kategorii dospělých Táňa Fidlerová. Body třetího Ondřeje Genca se už do soutěže družstev nezapočítávaly.