Orlovští v posledním utkání před domácími fanoušky suverénně porazili Otrokovice 9:0, bez ztráty jediného zápasu ovládli osmičlennou tabulku a potvrdili svůj postup do druhé nejvyšší domácí soutěže.

„Je to velká událost. První ligu jsme už kdysi hráli, ale tentokrát jsme se do ní dostali s vlastními odchovanci,“ uvedl předseda oddílu Jan Hašek. „Před lety tady přišli do školičky, začaliu nás hrát a teď vybojovali postup, je to vážně výjimečné,“ dodal.

K lídrům orlovského týmu patří polský tenista Piotr Matuszewski, Karolína Kubáňová či Nikola Tomanová. „Hodně si toho cením. Chtěli jsme postoupit, ale nebylo to vůbec lehké, museli jsme si to vybojovat,“ řekla Tomanová.

Orlová žádné nové tenisty ani tenistky na první ligu hledat nebude a znovu bude sázet na vlastní líheň. Cílem je záchrana. „Bude to těžké, čekají nás silné týmy, ale chceme to s odchovanci udržet,“ nastiňuje prvoligové plány Hašek.

Orlová myslela na postup už loni, tehdy jí ale první liga o chlup utekla. O to větší radost zažívali na Slavii letos. „Kluci i holky do toho dali srdíčko. Jsem rád, že zůstanou, mají tady skvělé podmínky,“ pochválil tým Hašek.

Reprezentovali na ODM

Kromě toho se dva mladí tenisté Slavie Dominik Kubatko a Martin Postupa zúčastnili nedávné Olympiády dětí a mládeže v Liberci. Dominik reprezentoval MS kraj ve starších žácích a Martin v kategorii mladších žáků.

Dominik Kubatko nakonec skončil ve čtyřhře na třetím místě. Společně s Vojtěchem Petrem nestačili až na dvojici Menšík - Vacula a prohráli 4:6, 3:6. V následujícím souboji o třetí místo však porazili dvojici Peták - Opluštil.

Martin Postupa se Sebastianem Chodurou postoupili do druhého kola v soutěži dvojic. Následující zápas proti Čepelík - Škrlík však prohráli.

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Co se týče tenisu, z každého kraje jsou jak v mladších, tak starších žácích nominování dva hráči a dvě hráčky.