Karvinští byli blízko porážce už ve Zlíně, tam ale Sliwka střelou v posledních vteřinách zajistil Baníku alespoň bod. I v Přerově pálil Sliwka v závěru přesně, ale na bod už to nestačilo.

Oslabení házenkáři, kteří na Hanou odjeli bez Hanische a hlavně S. Mlotka, k tomu Vala s Vančem nastupovali po nemoci, tahali celý zápas za kratší konec provazu.

„První polovinu jsme zahráli dobře. Splnili jsme zhruba to, na čem jsme se s hráči domlouvali. Věděli jsme, že největší síla Karviné je v rychlém útoku, a proto bylo nutné hrát trpělivě a důsledně v obraně, což nám celkem šlo," pověděl Richard Buček, trenér Přerova.

Hosté se po několika přerovských pochybeních dostali na dostřel a drama bylo na světě. Vše gradovalo na konci, kdy baníkovci sahali po remíze. Závěrečná siréna byla pro Přerovany vysvobozením.

„Nebýt množství zahozených šancí, tak jsme tady vyhrát mohli úplně v klidu. Bohužel domácím zachytal Pour a taky nám už v první půli vyloučili de facto jediného pivota Honzu Užka. Tím pádem jsme byli bez pivota a bez středního bloku. Ale nebudu se na nic vymlouvat, měli jsme si s tím poradit, i když musím uznat, že Přerov v této podobě je silným týmem," poznamenal trenér Karviné Jaroslav Hudeček.

Sokol Přerov – HCB Karviná 28:27 (13:11)

Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmičky: 3/2:5/5. Vyloučení: 7:9. ČK: 25. Jan Užek (K). Diváci: 53.

Nejvíce branek Přerova: Hradil 7/2, Veřmiřovský 6, Hastík 5.

Karviná: Schams, Vydra – Sliwka 10/5, Hricišon, Vančo 3, Vučković 4, Chudoba 4, Dudek, Vala, Jan Užek, Pindej 1, T. Mlotek 3, Jiří Užek, Paululík 2.