Slavia Orlová – SK Prostějov 0:3 (0:1)

Slávisté si během první půle vytvořili jedinou šanci, jenže Přecechtěl v ní zaváhal, a tak udeřili hosté. Machálek napřáhl z pěkné dálky a domácí prohrávali. Brankář Szarowski u gólu určitě nebyl tak úplně bez viny.

„Bylo vidět, že obě mužstva hrála spíš na to, kdo udělá první chybu. Jak se stává tradicí, dostáváme poslední dobou hodně laciné branky, které jsme dříve nedostávali. To byl i případ prvního gólu, přitom první půlka byla zcela vyrovnaná. My jsme měli jednu šanci, Prostějov tam měl nějaké závary po rozích, jinak si nevypracoval taky nic," rekapituloval trenér Orlové Lubomír Vlk.

Prostějovu usnadnilo roli, že domácí ani nejevili nějakou výjimečnou snahu o obrat skóre. Hráli slabě. „Bohužel jsme se pak klasicky dopustili chyby ve středu hřiště, neuhlídali brejk a bylo to 2:0. Tyhle chyby nás docela sráží, protože jsou pro hru naprosto zásadní. Oproti podzimu vyrábíme teď na jaře strašnou spoustu chyb právě ve středu hřiště, a to je největší hrozba pro naši branku. Takové ztráty si prostě nemůžeme dovolit," vysvětloval kouč Orlové.

Jeho tým už se pak nezmohl ani na korekci, i když dvě gólové šance měl. Naopak po dalším brejku inkasoval potřetí.


Branky: 39. a 64. Machálek, 71. Klimek. Rozhodčí: Kondler, žluté karty: 0:2, diváci: 380.

Orlová: Szarowski – Silveira, Derych, Pražák, Vyskočil (60. Jonek) – Pešek, Kovář (69. Perić), Kušnír, Z. Kadlčák (83. Lička) – Přecechtěl, Václavek. Trenér: Lubomír Vlk.

Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.