Na svého rivala se volejbalisté SKV Havířov dokážou vždy vyhecovat. Nejinak tomu bylo i v sobotu v Městské sportovní hale v Havířově. „Derby kluky skutečně nahecovalo, snahu a bojovnost jim rozhodně nemohu upřít," souhlasil lodivod havířovské posádky Jaroslav Tomáš. Z vítězství se ale jeho tým neradoval.

Bohužel to pro nás nedopadlo. V závěru jsme si to prohráli především v útoku," smutnil trenérský doyen. Právě on dokáže na ostravské hráče vymyslet vždy něco překvapivého. Platilo to na podzim i před třemi lety, kdy havířovské mužstvo vedl a kdy také zvítězil. Jeho kouzlo ale vypršelo v sobotu.

„Já myslím, že naše výkony se odvíjejí hlavně od toho, jak se prezentujeme my. Poslední dobou máme problémy s vlastní hrou, a když se k tomu přidá i Jardova znalost našeho ostravského prostředí, tak to samozřejmě napomáhá dramatičnosti celého utkání. Ale pro to se to hraje, je to adrenalin, je to zábava. I pro diváky to dneska bylo velmi napínavé utkání," konstatoval po zápase ostravský i reprezentační kouč mužů Zdeněk Šmejkal.

Volejbalové derby Havířov (v červeném) vs. Ostrava 1:3.

Tentokrát si diváci „pošmákli" především na úvodní sadě, která trvala 36 minut a skončila 35:33 pro domácí. Jenže ostravské hosty to nezlomilo. „Náš problém v takových koncovkách je přesně opačný. My když takto dramatickou koncovku prohrajeme, tak nás to naopak zmobilizuje a vybičuje k lepšímu výkonu. Když ji vyhrajeme, začneme být spíše lehkomyslní. Z tohoto pohledu nám tak porážka v prvním setu pomohla. Byl to takový pohlavek, který nás nastartoval do dalších dvou setů, které jsme zvládli mnohem lépe," vysvětloval Zdeněk Šmejkal psychický proces u svých svěřenců.

SKV Havířov – VK Ostrava 1:3 (33, -20, -19, -23)

Havířov: Šoltys, Duda, Meehan, David, Hukel, Neusser, libero Dohnal – Holiš.
Ostrava: Rehák, Haník, Srkal, Čechmánek, Mauler, Sundberg libero Castello – Dvořák, Fořt, Záhorský.

Více v dnešním tištěném vydání Deníku.