V Prostějově se konalo mistrovství Česka v boxu kadetů a kadetek (sportovců od 15 do 16 let) a výprava Baníku Karviná slavila dva cenné kovy.

Ve váze do 46 kilogramů se představil Josef Slepčík, který musel do této hmotnostní kategorie tvrdě shazovat. Ale vyplatilo se.

Ve vyřazovacím duelu Slepčík nekompromisně smetl Baránka z Mikulášovic již v prvním kole výrokem RSC, po dvojím počítání soupeře.

V semifinále Josef porazil zcela jednoznačně na body pardubického Hvězdu a postoupil do finále, jež se stalo jeho parádním číslem.

Proti karvinskému boxerovi nastoupil loňský mistr republiky Demeter z Neratovic. Slepčík se přesně držel instrukcí od trenérů a již v prvním kole bylo po boji. Demeter byl po přesných a důrazných zásazích dvakrát počítán a sudí bitvu zastavil opět výrokem RSC.

Josef Slepčík tak vybojoval po bronzu z roku 2018 titul mistra republiky a byl nominován na ME v boxu kadetů, které proběhne za měsíc v Rumunsku.

Ladislav Plachetka (zcela vpravo) na třetím místě.

Ve váze do 57 kg se představil Ladislav Plachetka, který byl coby dvojnásobný český mistr rovnou nasazen do semifinále. Soupeřem mu byl o dva roky starší reprezentant Giňa z Duchcova a Plachetka prohrál jednoznačně na body.

Získal tak alespoň bronzovou medaili a má tak kompletní sbírku „placek“ z českých šampionátů - dvě zlata, tři stříbra a jeden bronz. 

Mikušťák pomohl Opavě

V Prostějově se rovněž konala I. liga v boxu mužů. Utkaly se týmy Prostějova a Opavy, kde za hosty startoval v těžké váze do 91 kg karvinský Daniel Mikušťák, loňský mistr ČR a bronzový z ME juniorů. V ringu jej čekal Pavel Ján, výborný boxer a český reprezentant, který už Dana jednou porazil. Jenže tentokrát bylo vše jinak. Mikušťák v bouřlivé atmosféře rozjel kulometnou palbu úderů na Jánovu hlavu a trup a po třech kolech zvítězil na body. Přispěl tak k výhře Opavy v Prostějově 6:4.