„Hráli jsme pouze prvních patnáct minut," potvrdil trenér Radomír Kloda to, co diváci na tribuně prožívali s rozpaky a řada jich ve druhém poločase dokonce odešla. Trenér ani hráči spokojeni nebyli. „Ztratili jsme body, pro Vyškov to byl naopak zisk. Neodehráli jsme zrovna nejlepší utkání, naštěstí i soupeř se dopustil mnoha chyb," rekapituloval Kloda.

Vše podstatné se seběhlo již v první půli. Domácí z úvodního tlaku vytěžili tři body po trestném kopu A. Klody, vzápětí mohli přidat další a znovu po trestném kopu, nařízeném za vyškovské křížení, tentokrát už ale Aleš Kloda netrefil zařízení. Domácí se nicméně dalších bodů a také jedné položené pětky dočkali. Položil ji Miroslav Procházka průnikem po maulu (specifický prvek v ragby, podobný mlýnu).

„Sice jsme vedli, ale už v této fázi se v naší hře začaly projevovat některé nedostatky, hlavně statická hra roje, individuální úniky bez podpory a opakující se chyby ve hře na zemi, tedy zaléhávání a také držení míče," všiml si trenér Radomír Kloda. Další průběh zápasu mu dal za pravdu. Nedůrazně hrající roj a chyby zapříčinily vyškovské vyrovnání a body se dělily.

RC Havířov – JIMI RC Vyškov 10:10 (10:10)

Body: Procházka 5, A. Kloda 5 – Trunečka 5, M. Kovář 5. Rozhodčí: Bednařík – Čech, Juřica. Pětky: 1:1. ŽK: Trunečka (V.). Diváci: 80.

Havířov: Macháček (20. F. Hanák), Fajkus (Odolinski), Indrák, Wantulok, Olšanský (Sittek), J. Hanák (Fric), Procházka, Leroch, Jan Uhlíř (J. Kokinda), A. Kloda, Badura (Harenčák), Sokolowski, Pavel Kozubík, Učeň, Petr Kozubík.