Díky alokacím míst (ze čtyř na osm) se potvrdila pro Pauláthovou olympijská nominace do Koreje. Havířovská lyžařka je ráda, že cesta poctivé dřiny po letní operaci křížových vazů se naplnila.

Druhým startem pod vlajkou s pěti kruhy se tak vyrovná své předchůdkyni z Karvinska Evě Kurfürstové, která rovněž startovala na dvou olympijských hrách (2002 a 2006).

Zprávu se dozvěděla v Itálii. Na Kronplatzu totiž dokončila první světový pohár v nové sezoně. V obřím slalomu skončila 41. se ztrátou vteřiny na postup do druhého kola. „Udělala jsem chybu na rychlém úseku a nevešla se do brány. Ale už to bylo zase lepší fyzicky,“ hodnotila své vystoupení.

Odtud se přesunula do Toblachu. „Dali jsme si s Němkami den slalomového tréninku, nádhera,“ rozplývala se.

Od nedávného mistrovství republiky ve Špindlerově Mlýně, kde vyhrála sjezd a do superG při špatných podmínkách raději nenastoupila, se cítí zdravotně lépe. „Koleno drží, předtím se ještě občas ozývalo po náročnější zátěži, teď už ne,“ pochvaluje si.

Před Koreou ji čeká ještě bohatý program ve švýcarském Lenzerheide - superkombinace, obří slalom i slalom. „Už se zase těším, mám radost ze závodění,“ je ráda.

Do Pchjongčchangu by mohla odletět 5. února. „Bylo by dobré mít nějaký čas na aklimatizaci,“ uvažuje.