Jenže v obřím slalomu v rakouském Semmeringu vypadla v prvním kole. Na sjezdovce Panorama, tedy stejného jména jako resort v Kanadě, odkud si čerstvě přivezla cenné výsledky.

Vinou pokleslých FIS bodů oproti minulosti šla do závodu světového poháru až s číslem 55. „Trať byla super. Ale udělala jsem chybu hned před prvním mezičasem, přilehla jsem, to mi vzalo hodně rychlosti. Potom mě skok vyhodil úplně do neznáma,“ komentovala svůj výkon na lyžích. Informaci o nominaci dostala v sobotu před Štědrým dnem.

„Po návratu z Kanady jsem se cítila špatně. Od neděle jsem pak byla hodně nachlazená, bylo mi špatně, začala jsem kašlat. Ale dostala jsem šanci (po třech startech Gabriely Capové v obřím slalomu – pozn. aut.) a nechtěla se jí vzdát. Necítila jsem se vůbec dobře, ihned po závodě jsem jela do nemocnice a odmítla antibiotika,“ sípala večer už z postele doma v Havířově.

Nový rok tak oslavila doma, ale už 9. ledna by měla znovu vyrazit do závodního kolotoče. Zatím odjela deset závodů, osm z nich v kontinentální sérii Nor-Am. „Sezonu jsem odstartovala v Severní Americe, s tréninkem jsem začala v kanadské Panoramě, odkud jsem si odskočila do Lake Louise a pak zase zpět do Kanady. S tím výletem jsem spokojená, měla jsem super tréninky,“ pochvalovala si.

V Lake Louise jela sjezd na zledovatělé trati, obsadila třetí a druhé místo. V Panoramě v superG skončila zase na místě čtvrtém a vyjela si tudíž své nejlepší FIS body v životě – 18,91. Ještě líp se jí pak dařilo na stejném místě v obřím slalomu a skončila třetí. „V kombinaci mi to vyneslo páté místo, byla to skvělá zkušenost. Věřím, že ji zhodnotím nejmíň na mistrovství světa,“ doufá.