Příčinu téměř půlročních zdravotních obtíží odstranila olympionička z Havířova doslova radikálním řezem. Po operaci se zbavila krčních mandlí a po odpočinku začne přípravu na novou sezonu s vrcholem na mistrovství světa ve Vailu a Beaver Creeku v Americe.

„Strávila jsem pět dní v nemocnici a na kašičkách zhubla pět kilo. Pak jsem i doma jen ležela a odpočívala, ale teď už se cítím líp," sdělila na svých oficiálních webových stránkách týden po chirurgickém zákroku, který podstoupila u profesora Astla v Praze.

Série posezonních testů a vyšetření totiž ukázala, že v jejím těle sídlí streptokok, jehož nevyhnala žádná antibiotika. „Měla jsem vysoké zánětové hodnoty, také funkční testy potvrdily neobvykle vysokou únavu. Na základě více doporučení lékařů jsme se rozhodli pro operaci. Řada sportovců s tím má dobré zkušenosti," upřesnila.

Proto také byla od ledna pořád unavená, často jí scházela síla pro dojetí druhých kol slibně se vyvíjejících závodů. „Od té první nemoci jsem to asi pořádně nedoléčila a pořád se to táhlo," uvažovala.

Už olympiáda nebyla z jejího pohledu ideální a na juniorském světovém šampionátu v Jasné definitivně padla. Zbytek sezony dojela silou vůle. Do nové sezony se hodlá vrhnout zdravá a s novým elánem.