V americkém Vailu se rozběhlo lyžařské mistrovství světa a první závodní zkušenost má za sebou i Kateřina Pauláthová, jedna z šesti českých reprezentantů, kteří se v Coloradu představí.

„Jsem vlastně na svém třetím mistrovství, tak doufám, že nějaké zkušenosti jsem už nabrala," usmívá se sympatická rodačka z Havířova, specialistka na obří slalom.

V Beaver Creeku se postavila na sjezdovce Raptor na start první disciplíny šampionátu - superG. S číslem 42 skončila nakonec na 32. místě, o jedno místo za svou kolegyní Klárou Křížovou.

„Přežila jsem… Hrozně těžká trať, ale krásné prostředí i sníh. Naštěstí byly bezpečné skoky, ale na dlouhých lyžích si prostě pořád nevěřím, proto jsem zbytečně brzdila," nebyla v cíli spokojená s výkonem.

Těsně před ní navíc spadla Alexandra Coletti z Monaka, průběh závodu přerušovaly větrné poryvy. „Ale užila jsem si to, makala jsem a baví mě to. Chci do budoucna jezdit superG víc. Potřebuju ale získat sebevědomí a pak to bude lepší," dodala. Možnosti naznačilo i vítězství v superG na nedávném Far East Cupu na olympijské sjezdovce v Koreji.

V Americe zvítězila Anna Fenninger z Rakouska, stříbro brala Tina Maze ze Slovinska a bronz na domácí trati urvala Lindsey Vonn, které přímo na trati fandil její přítel Tiger Woods.

Česká specialistka Klára Křížová skončila 31., jen 19 setin před Kateřinou.

Pauláthová se pořád ještě necítí v top formě. „Už se těším na trénink točivých disciplín. Jsem pořád pekelně unavená, v noci nemůžu vůbec spát," přiznala. Aby ne - ještě minulý čtvrtek závodila v Koreji, pak ji čekal přesun východním směrem přes Toronto až do Denveru s denní pauzou doma v Havířově. Náročné cestování a přelety mezi jednotlivými časovými pásmy musely zanechat stopu.

„První den v Americe jsem hlavně odpočívala, druhý den jsme měli volné ježdění superG na nezávodním kopci. Navíc se tady lyžuje ve výškách okolo 2 500 metrů nad mořem," přiblížila podmínky.

Její hlavní závod – obří slalom se jede 12. února, tedy příští čtvrtek. Slalom pojede až poslední den, v sobotu 14. února.

MS ve sjezdovém lyžování – super obří slalom žen: 1. Fenningerová (Rak.) 1:10,29 min., 2. Mazeová (Slovin.) -0,03, 3. Vonnová (USA) -0,15, 4. Hütterová (Rak.) -0,26, 5. Rebensburgová (Něm.) -0,78, 6. Weiratherová (Licht.) -1,03, 7. Gutová (Švýc.) -1,28, 8. Klingová (Švéd.) -1,47, 9. Mancusová (USA) -1,65, 10. Curtoniová (It.) -1,68, …31. Křížová -5:07, 32. Pauláthová (obě Česko) -5,26.