Po odložení letu vinou stávky zaměstnanců Lufthansy nakonec přesun za moře po trase Katovice – Frankfurt – Denver proběhl bez potíží 
a načas. Z letiště do pronajatého apartmánu v Copper Mountain trvala cesta autem ještě další tři hodiny. „Ale z pokoje to mám k lanovce jen sto metrů," usmívá se Pauláthová. Takže stíhá i vařit. 
V úterý dokonce zvládla upéct ovocný koláč!

„První den jsme probděli kvůli jetlagu. Já tím docela trpím, takže nespím ještě po pěti dnech, ale lyžovat zvládám," říká havířovská lyžařka, která se v USA připravuje se svoji tréninkovou partnerkou Terezou Kmochovou.

Po volném lyžování následoval trénink obřího slalomu v bránách. Nejdříve s novozélandským týmem, pak s Italkami. „Pořád tu sněží jako blázen. Ale když se vystahují tratě, jezdí to pak parádně. Jsme pokaždé na jiném kopci, což je taky super. A odpoledne stihneme ještě kondičku. Jelikož start obřáku máme ve
3 666 metrech, k tomu fouká silný vítr, nechceme to přehnat. Vydýcháváme se dost dlouho," popisuje podmínky.

Ve volném dni zažili i sněhovou bouři se zákazem vycházení. A tak se závodní program mění podle podmínek. Původně plánované FIS závody ve Vailu byly zrušeny. Proto tedy náhradou slalom v asi hodinu a půl cesty vzdáleném Echo Mountain.

„Slalom jsme taky trénovali. Jede mi to, ale z té rychlosti dá přece jen více práce se srovnat do krátkých oblouků," míní Pauláthová na startu svého zaoceánského programu.

Proto se o případném druhém slalomu rozhodne až podle pocitů z neděle. Už dnes by ji měl čekat obří slalom světového poháru v Aspenu a v sobotu také slalom, který sem byl přesunut pro nedostatek sněhu ve finském Levi.