Na palubovce spoluhráče hecoval, při každém bodu se radoval, a když seděl na střídačce, tak tleskal a povzbuzoval svůj tým. Jenže už ten ostravský. Od loňského léta totiž havířovský hráč hájí barvy regionálních sousedů, a tak se v sobotu postavil na „opačnou stranu barikády," než byl doposud zvyklý.

„Chtěl jsem hodně vyhrát," připustil po zápase, v němž jeho tým slavil výhru 3:1. „Jsem sice Havířovák a klukům hodně fandím, ale teď hraju za Ostravu a zajímá mě jen úspěch Ostravy," ujistil.

Jak moc jste se chtěl předvést v domácím havířovském prostředí?
Předvést jsem se chtěl, ale hlavně jsem chtěl pomoct Ostravě. Proto jsem tam v létě šel, abych klukům pomohl. Teď se to sešlo tak, že Michal Čechmánek asi tři zápasy nehrál a já nastoupil. V Havířově zase nemohl hrát Tomáš Široký, jinak by byl v základu. Takže jsem se zase dostal na plac. A protože jsme nedávno doma prohráli s Příbramí, nechtěl jsem už něco podobného opakovat. Týmy, které jsou v tabulce pod námi, musíme porážet.

Jaký element vaší hry derby rozhodl?
Já bych spíš řekl, že rozhodla větší vůle po vítězství. Přece jen Havířov se už do play-off nedostane, možná to kluci měli trochu v hlavách a nešli tomu tak naproti jako my. My jsme opravdu nutně potřebovali vyhrát za tři body. I tak nám to soupeř hodně ztížil. Nebyli jsme moc v zápase a hlavně v prvním i čtvrtém setu to bylo z naší strany špatné. Abych se přiznal, neviděl jsem to dobře, když šel Havířov ve čtvrtém setu do nějakého pětibodového náskoku. Ale zabojovali jsme. Věděli jsme, že si tady nesmíme dovolit ztratit ani bod.

Jaké to vlastně je, po letech strávených v Havířově hrát najednou v jiných patrech tabulky, o medaile?
Je to samozřejmě příjemné, ale musím zdůraznit, že to nebyl ten hlavní důvod, proč jsem z Havířova odešel. Tím bylo to, že se dlouho vůbec nevědělo, zdali se v klubu bude hrát extraliga. Přiznám se, že už jsem v to ani nedoufal, proto jsem se poohlížel po novém angažmá. Jsem rád za to, že jsem se dohodl s Ostravou. Přicházel jsem až jako čtvrtý blokař a s rolí jsem byl smířený. Chtěl jsem zabojovat o základ. Kdyby Havířov věděl dříve, že extraligu hrát bude, tak bych neodcházel.

Celý rozhoor v tištěném vydání Deníku.