V letošní sezoně je totiž čeká vedle extraligy také kvalifikace do prestižního Poháru mistru evropských zemí (Euro Floorball Cup). Účast v něm si zajistili Havířované díky druhému místu v lize. Jako český vicemistr se střetnou počátkem září v Liberci se švýcarským Tigers Langnau a finským SC Classic. Postup si vybojuje pouze vítěz skupiny.

„Proto věnujeme našemu úsilí v přípravě velkou pozornost. Rádi bychom se do ligy mistrů dostali,“ podotkl trenér mužstva Ivo Jochman. Mužská kvalifikace se uskuteční ještě v Norsku a Itálii. Přímý postup do základních skupin mají už zajištěnou dva švédské týmy, jeden finský, švýcarský a český. Narozdíl od loňských ročníků Poháru mistrů evropských zemí (Euro Floorball Cup) budou mít letos větší šanci dostat se na tuto vrcholnou florbalovou soutěž také další týmy z florbalově slabších zemí.

Mezinárodní florbalová federace nechala totiž ještě tři volná místa v základních skupinách, do kterých se mohou dostat tři týmy ze tří kvalifikací. Ty proběhnou v Itálii (5 týmů), Norsku (7 týmů) a v Česku (3 týmy). Z každé kvalifikace postoupí pouze vítěz. Český mistr Tatran Střešovice postoupil do základní skupiny přímo.