„Akci, která potrvá tři dny a jejíž část se protáhne do poloviny následujícího měsíce, jsme pojali netradičně a věřím že Ostravu zaujme. Vedle sportovního turnaje, kde se představí naši nejlepší z nejlepších, jsme připravili výstavu obrazů naší boxerské legendy Rosti Osičky. Pěsti v Ostravě bude moderovat představitel Vildy Jakše z kultovního filmu Pěsti ve tmě Marek Vašut,“ říká Dalibor Mouka, viceprezident České boxerské asociace a ředitel turnaje.

Pěsti v Ostravě (MČR v boxu mužů a žen, 19. až 21. 10. 2023)Pěsti v Ostravě (MČR v boxu mužů a žen, 19. až 21. 10. 2023)Zdroj: Pěsti v Ostravě

„Celou akci chceme pojmout jako společenskou událost, na které bude ostravské veřejnosti prezentován kvalitní sport té nejvyšší úrovně a souběžně odbornou kritikou a sběrateli kladně hodnocená výtvarná tvorba zajímavé osobnosti,“ doplňuje Dalibor Mouka.

Marek Vašut.
Marek Vašut: Vypadám, jak vypadám. Nepůsobím jako miloučký dědoušek

FOSFA MČR v boxu bude probíhat ve dnech 19. až 21. října v hale Sareza v Ostravě Přívoze. První dva dny budou k vidění vyřazovací boje, v závěrečném třetím přijde na řadu od 17 hodin finálový galavečer s vyhlášením českých mistrů. Večerem bude provázet herec a moderátor Marek Vašut. Vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji na webových stránkách ticketportal.cz.

„Vážíme si toho, je to ocenění naší práce a našich výsledků. Díky našim dlouhodobým podporovatelům, kterými jsou město Ostrava a obvod Moravská Ostrava a Přívoz a v případě tohoto mistrovství především díky Moravskoslezskému kraji připravujeme akci, která bude stát za to,“ dodává Dalibor Fröhlich z pořadatelského klubu Boxing Ostrava.

Mike Tyson
KVÍZ: Vraždy, drogy i dluhy. Znáte slavné sportovce, kteří skončili za mřížemi?

Vernisáž obrazů Rosti Osičky proběhne za účasti autora 20. října od 17 hodin ve dvoraně radnice Moravské Ostravy a Přívoz. Vernisáž výstavy, která potrvá do 20. listopadu, bude moderovat Marek Vašut.