Tým převzal před novou sezonou někdejší prezident havířovského florbalu, bývalý úspěšný hráč a trenér Roman Kantor, který musel začít pracovat s novým týmem. „Pár hráčů odešlo, to je pravda, ale já věřím, že ti, co zůstali, dokážou spolu s nově příchozími najít společnou řeč a v play-off bychom neměli chybět," je Kantor optimista. Reálné šance týmu vidí kolem šestého místa v tabulce.

V Opavě se jeho týmu dobrou polovinu zápasu nedařilo. „Sice tam máme spoustu šikovných kluků, ale to Opava také. Hrála skutečně výborně, její rozehrávka měla hlavu a patu a techničtí hráči soupeře nám balonek moc nepůjčovali," všiml si Kantor. Za hrozivého stavu 7:2 si už musel brát oddechový čas.

„Myslel jsem, že dostaneme patnáctku, kluci se naštěstí vzpamatovali a ještě do konce druhé třetiny korigovali," oddechl si. Když se Petrovicím dařilo neustále snižovat, začali domácí najednou jevit neklid. Ve 46. minutě to najednou bylo jen 7:6. „Opava byla opravdu zralá na vyrovnání. Věřím tomu, že kdyby se ještě hrálo pět minut, tak to otočíme," poznamenal nový kouč Petrovic. Ale nestalo se a jeho tým si zapsal na úvod ročníku porážku.

PEMA Opava – ZFK Petrovice 8:6 (3:1, 4:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Balnar (Sova), 18. D. Repček (Both), 20. Sova (Solný), 21. Dzierža, 25. V. Repček (Gebauer), 28. Klimscha (Solný), 30. Dzierža (Kocur), 60. Klimscha – 13. Schulhauser (Růžička), 23. Chvastek, 36. Růžička (Schulhauser), 38. Schulhauser (Michalík), 43. Schulhauser (Lázók), 46. Krumplovič (Firda).

Petrovice: Drobný – Lázók, Rychlý, M. Michalík, Růžička, Mrkva, Hudec, Ochodek – Čížek, Firda, Krumplovič – P. Michalík, Foltinek, Schulhauser – Szweda, Plonka, Chvastek – Madecký, Kubiena.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.