Po loňských blátivých galejích se letos čeká pravý opak, tedy sluníčko a teplo, ale na suché počasí jsou pořadatelé jako vždy výborně připraveni.

Zprávy z týmů hlásí, že na roštu bude ve všech kubaturách plno, což by znamenalo kolem 120 jezdců. Z jezdecké špičky by neměl chybět nikdo, to znamená, že po téměř deseti letech se domácím příznivcům představí i odchovanec petrovického motokrosu Jindřich Hrabica.

Petrovická kotlina v bahně. Letos by to mělo být lepší.

„Měl bych jet na nové motorce. Absolvoval jsem na ní sice jen dva tréninky, ale cítím se na ní dobře," poznamenal Hrabica, jenž bude z domácích borců na startu s největší pravděpodobností osamocen.

Jedním z hlavních favoritů jeho třídy MX1 je Filip Neugebauer. „Po Dalečíně jsem se zúčastnil mistrovství Evropy MX2 v Lokti, kde jsem ve finále skončil šestý. Další víkend jsem byl na ADAC v Riedu, kde jsem byl celkově čtvrtý. V obou závodech bylo mým cílem pódium, na což jsem nedosáhl, takže jsem trochu zklamaný. I proto bych si náladu rád spravil v Petrovicích," říká na webu czech MX.cz Filip Neugebauer.

Mluvit do konečného pořadí ale budou rozhodně i František Smola a hlavně průběžný vedoucí jezdec třídy MX1 Francouz Florent Richier. „Souhlasím. Čekám velice ostré souboje a samozřejmě udělám vše pro to, abych byl vidět i já," usmívá se Jindřich Hrabica.

Petrovická kotlina v bahně. Letos by to mělo být lepší.

Ve třídě MX2 budou příznivci dvoukolých strojů určitě zvědavi na Maďara Bence Szvobodu, který všechny své soupeře jasně předčil na posledním závodě v Dalečíně. „Obsazení bude velmi slušné, takže bych diváky pozval na zajímavou podívanou. Bodové rozestupy mezi závodníky na čele průběžného pořadí jsou skoro v každé kategorii malé, tudíž je předpoklad toho, že jezdci dají do závodů maximum, aby své postavení vylepšili nebo udrželi," předvídá pořadatel akce Jindřich Hrabica starší, který se nemůže dočkat toho, až na startu uvidí zase svého syna.

„Jindra na téhle trati vyrůstal, zná ji do detailu. Teď už se věnuje hlavně trénování mládeže ve Zlíně, ale Petrovice nechtěl po těch předchozích letech plných zranění vynechat," poznamenává Hrabica senior.
Ten připomněl tradiční účast polských motokrosařů. „Mají to k nám blízko, takže se tady někteří z nich objeví," přibližuje.

Nedělní den odstartuje tréninky v 8 hodin, samotné závody odstartují ve 13 hodin.

Průběžné pořadí domácího seriálu

Třída MX1: 1. Florent Richier 310, 2. Filip Neugebauer 307, 3. František Smola 296
Třída MX2: 1. Boris Maillard 312, 2. Marek Sukup 303, 3. Bence Szvoboda 302
Třída Veterán: 1. Michal Baborovský 174, 2. Dušan Kotrla 157, 3. Martin Rybák 133
Třída Veterán nad 50 let: 1. Roman Malý 157, 2. Bohumil Klanica 137, 3. Jan Chromý 113