V prvoligové baráži narazily Petrovice na soupeře z Čelákovic. Zatímco předešlá série proti Slovanu se hrála na čtyři vítězné zápasy, nyní je třeba vyhrát „jen“ třikrát. Petrovičtí hráli úvodní dva zápasy doma a oba zvládli.

V prvním utkání však začaly lépe Čelákovice, které úvodní dějství vyhrály 3:2. „První třetina připomínala spíše velikonoční přátelák,“ řekl naštvaně jeden z domácích koučů Martin Vlček.

Petrovice se však zvedly, dokázaly otočit skóre a vyhrály 8:4. „Druhá část už byla z naší strany lepší a vypracovali jsme si v ní rozhodující náskok. Zbytek utkání však příliš krásy nenabídl,“ dodal Vlček.

Také v neděli začali lépe hosté, kteří šli už v první minutě do vedení. Petrovičtí ale znovu zabrali a o pár minut později vedli 4:1. Jenže v polovině zápasu už to bylo zase jen o gól. „První třetina nebyla z naší strany úplně špatná, ale poté jsme se třicet minut bránili a jen díky nemohoucnosti čelákovických střelců jsme stále vedli,“ komentoval Vlček průběh utkání.

Od stavu 5:4 už byli na hřišti jen domácí, kteří přidali dalších šest branek a došli si k důležitému vítězství. Petrovice teď mají dva venkovní zápasy na to, aby sérii ukončily. „V Praze nás ale rozhodně nečeká nic lehkého, musíme ještě pořádně zamakat,“ uvědomuje si Vlček fakt, že Čelákovice nedají svou kůži lacino.

Výsledky: Petrovice – Čelákovice 8:4 a 11:4. Stav série: 2:0.