Petrovičtí v play off potvrdili roli favorita a poradili si s Kopřivnicí 3:0 a brněnským Sokolem 3:2. Slovan si proklestil cestu do finále s glancem – Třebíči ani nejžhavějšímu adeptovi na postup z Opavy nepovolil jediný zápas.

„Slovan nás určitě překvapil, ale kvalita v jeho týmu je, to víme. Má tam spoustu zkušených borců s extraligovými zkušenostmi jako jsou Trunkát, Skácel a další, celkově hrají opravdu dobře, rutinérsky. Myslím, že nás čeká zajímavá série. Když už jsme došli tak daleko, tak se rozhodně chceme poprat o konečné vítězství," ujistil manažer ZFK Petrovice Martin Vlček.

Pokud by měl porovnat samotný petrovický tým letos a loni, pak vypíchl dva body. „V létě jsme udělali v kádru nějaké změny. Nic zásadního, ale proběhly a jsou ku prospěchu. Nejvíce nám ale prospěl příchod zkušeného trenéra Michala Deuse," zmínil Vlček bývalého kouče superligových Vítkovic, s nimiž v roce 2014 získal mistrovský titul.

Trenér Deus má svoje představy o hře a herním systému, zprvu sice Petrovickým trvalo, než všechno řádně pochopili, ale poté, co se nastartovali k vítězné sérii, která trvala úctyhodných 12 kol, každý pochopil, že mužstvu Deusova koncepce prospívá. „Je to paradox, ale my do sezony vstupovali s cílem udržet druhou ligu. Že jsme nakonec vyhráli základní část, to bylo překvapení i pro nás, zvlášť po tom začátku, který jsme neměli zrovna oslnivý," připomněl Vlček tápání v prvních devíti kolech, ve kterých Petrovice byly schopny odevzdat body třeba Žďáru nad Sázavou nebo nováčkům z Třebíče a Horní Suché. A navíc inkasovali „mraky" branek.

„Opravdu jsme nezačali optimálně, ale mohlo to být způsobeno jednak novou vizí trenéra, jednak nesehraností. Pak se ale najednou v tomto modelu začalo vyhrávat, najeli jsme na vítěznou vlnu a začali jsme zažívat obrat. Každý si teď plní svoje taktické povinnosti, maká se na sto procent a výsledky se dostavují. Někdy po půlce sezony jsme začali chápat, hlavně po výhrách nad Opavou nebo Klobouky, že máme na to měřit se v soutěži s každým. Ovšem jsme také schopni prohrát s každým. To je už delší dobou specifikum Petrovic," pousmál se Martin Vlček.

Petrovice vyhrály základní část a ve finále play off je čeká Slovan Havířov.

Úspěšná série a výborné výsledky vynesly Petrovice do čela tabulky a do pozice jednoho z favoritů na postup. Ta se nyní po vypadnutí Opavy ještě upevnila. „To ano, ale my se jako vyložený favorit necítíme. O tom, jestli budeme na prvoligovou nabídku reflektovat, se musíme pobavit až po sezoně a navíc se ještě necítíme vítězi soutěže. Je před námi finále a výborný soupeř, který odklidil z cesty Opavu. To svědčí o jeho kvalitách," upozornil manažer Petrovic.

Na druhou stranu si tým v semifinálové sérii ověřil, že je silný i psychicky. Brněnský Sokol jej přinutil dojít k rozhodujícímu pátému zápasu, který však Petrovice pod tlakem ustály. „Podobně jako v předchozí sérii s Kopřivnicí jsme vedli 2:0, ale třetí zápas v Brně jsme hrubě podcenili. Tam si někteří asi mysleli, že nám Brno utkání odevzdá a půjdeme dál. To se nestalo, zákonitě přišel trest a ve čtvrtém zápase už jsme přestali proměňovat jasné šance, takže série došla až do pátého zápasu. Takticky vedenou bitvu jsme naštěstí zvládli a můžeme si užít finále," zakončil Martin Vlček.

To startuje ve sportovní hale ZŠ a MŠ Petrovice už tuto sobotu 8. dubna v 17 hodin. Hned v neděli od 16 hodin je na programu druhé utkání, poté se série stěhuje do Havířova.