Petrovičtí zvládli první půlku základní části obstojně, a to hráli prakticky s celým vrchem tabulky. Teď přijdou na řadu papírově slabší soupeři. Po těchto zápasech se obměněný tým ZFK může posunout zase výš.

„Uvidíme, jak to zvládneme ve Žďáru, což bude náš poslední letošní zápas. Je to také soused v tabulce, ale i kdyby to nevyšlo, nemusíme smutnit. Máme nahráno a v novém roce se určitě prosadíme. Tým je kvalitní, na posledním tréninku panovala uvolněná atmosféra," pochvaluje si trenér Kantor.

Zápas s Klobouky přinesl sice jeho týmu tři body, ale jak Kantor férově uznal, bylo to se štěstím. „Začali jsme dobře, ale nepokračovali v nastoleném trendu. Podržel nás gólman Drobný a měli jsme i štěstí, Klobouky tam trefovaly tyče," ohlížel se za průběhem prvních dvou třetin Kantor.

Po proslovu v petrovické šatně během druhé přestávky domácí hráči v poslední periodě rozhodli. O tolik lepší ale nebyli. „Paradoxně nám to tam spadlo a vyhráli jsme nakonec jasně," uzavřel Kantor.

ZFK Petrovice – Aligators Klobouky 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 10. Daubner (Foltinek), 22. Chvastek, 45. Schulhauser (Chvastek), 46. Schulhauser (Cihelka), 49. Cihelka (Schulhauser), 53. Čížek (Mrkva), 57. Urban (Oborák) – 18. Bábíček (Líznar), 25. Líznar (Klaška), 46. Volek (Bábíček).

Petrovice: Drobný – Šmída, Daubner, Szweda, Hochman, Lázók, Mrkva, Plonka – M. Michalík, Foltinek, P. Michalík – Schulhauser, Chvastek, Cihelka – Oborák, Urban, Čížek – Firda, Ochodek. Trenér: Roman Kantor.