Zápas v Karlových Varech Petrovicím vůbec nesedl. I když daly osm branek, odjely s těžkým debaklem. „Všechno bylo špatně, ze všeho jsme dostali gól,“ komentoval drtivou porážku hrající kouč mužstva Petr Skácel. „Oni byli v laufu, hráli uvolněně, naopak my jsme kupili chybu za chybou,“ vrátil se ještě k nepovedenému zápasu.

Zato dosud poslední utkání se Petrovicím náramně vyvedlo. Doma zdolaly osmé Kladno a k místu, které zaručuje účast v play off, se přiblížili už na rozdíl čtyř bodů, protože ztrácí i ostatní soupeři.

Domácí přitom nezačali dobře a ještě v polovině zápasu prohrávali 1:4. „Pak jsme ale dali šťastný gól, zvedli jsme se a zápas už jsme měli ve svých rukou,“ uvedl Skácel, který dal v utkání dvě důležité branky a pomohl tak k výhře 8:5. Dokonce hattrickem se blýskl Tomáš Daniš.

Petrovičtí v minulých kolech hráli také proti Ostravě a Náchodu. V obou zápasech bodovali, oba duely ale ztratili v prodloužení. S Náchodem doma prohráli 7:8, i když ještě deset minut před koncem vedli o tři góly. Podobné to bylo i v Ostravě, kde Petrovice dostaly gól na 6:6 v závěrečné minutě.

„Přišli jsme o čtyři body,“ štve kouče Petrovic. „Měli jsme to vyhrát, ale laxností jsme oba zápasy prohráli. Je to velká škoda, už jsme mohli být v osmičce,“ uvědomuje si Skácel, který je rád, že jeho tým body aspoň pořád sbírá. „Trochu jsme odskočili spodku tabulky. Ještě se ale stále hraje o spoustu bodů,“ uzavřel.

Poslední výsledky: Petrovice – Náchod 7:8 p, Karlovy Vary – Petrovice 17:8, MVIL Ostrava – Petrovice 7:6 p, Petrovice – Kladno 8:5.