Zlepšené výsledky se zatím nedostavily ani s trenérem Petrem Koutným, který se týmu ujal v úvodu sezony. „Spokojený rozhodně nejsem. Na začátku ale odešlo několik kluků, kterým se asi nelíbilo, že jsem byl tvrdší. Naopak přišli noví, takže začínáme v podstatě od píky,“ řekl.

Petrovičtí letos téměř všechno prohráli, na konci října se ale postarali o velké překvapení, když vyhráli 4:3 v prodloužení na půdě havířovského Torpeda. „V říjnu jsme prohráli vše, ale v derby kluci bojovali, chtěli uspět a povedlo se jim to,“ vrátil se Koutný k nečekanému triumfu.

Moc dalších důvodů k radosti ale neměl. „Hráči tady nebyli tolik zvyklí na tréninky, dáváme to dohromady. Ale kdybych nevěřil tomu, že se to zlepší, tak tady nejsem,“ dodal optimisticky.

Kádr Petrovic opravdu prošel velkou proměnou a moc hráčů z loňské sezony v něm nezůstalo. Kdo však setrval, to je zkušený Petr Skácel, jenž patří k ústředním postavám nově se tvořícího petrovického týmu. „Musíme se sehrát a je třeba, aby na trénink chodilo co nejvíc kluků. Taky musíme udělat kolektiv, kde si kluci budou věřit, budou věřit mně a já zase budu věřit jim. A naše herní nedostatky musíme dohnat bojovností,“ dívá se Koutný dopředu.

Právě v dalších kolech totiž Petrovice čekají papírově slabší týmy ze spodní poloviny tabulky, v nichž se ukáže, jak na tom tým doopravdy je.

ŘÍJNOVÉ VÝSLEDKY PETROVIC

Kladno – Petrovice 15:1, Petrovice – Chomutov 6:10, Ústí n. L. – Petrovice 11:1, Petrovice – Znojmo 3:4, Torpedo Havířov – Petrovice 3:4 p.