„O to se také budeme snažit. Teď máme doma Žďár, který je dva body za námi a tento souboj bereme jako souboj o první čtyřku. Když ho zvládneme, už se tam podle mě udržíme. Bude to důležitý zápas, na který se musíme plně koncentrovat," upozornil trenér petrovického celku Roman Kantor.

Pak už mohl hodnotit vítězný mač v Brně. Jeho svěřencům se domácí Sokol podařilo dokonale zaskočit. První třetinou 4:0 se nasměrovali ke třem bodům. „Bylo důležité, že jsme hráli svou hru. Donutili jsme soupeře k chybám, vyhrávali osobní souboje a perfektně bránili," chválil Kantor.

Hráči Petrovic měli dobrý přechod do rychlého útoku, ale i v tom postupném se zbrkle nezbavovali míčků a dokázali si přihrát. „Vždycky, když jsme hráli svou hru, tak nám to vycházelo. Takže proč se toho nedržet i v Brně?" položil si řečnickou otázku Kantor. Petrovicím odvážná hra vynesla tři body.

Sokol Gullivers Brno – ZFK Petrovice 5:9 (0:4, 2:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Goliáš (Žůrek), 31. Konečný (Jalový), 41. Žůrek (Šmíd), 46. Vancl (Bartůněk), 54. Goliáš (Žůrek) – 1. Foltinek (Oborák), 9. Firda (Michalík), 12. Szweda (Rychlý), 20. Oborák (Foltinek), 22. Chvastek (Szweda), 24. Krumplovič (P. Michalík), 32. Firda (P. Michalík), 45. Chvastek (Szweda), 49. M. Michalík.

Petrovice: Palovský – Lázók, Rychlý, Šmída, Mrkva – Oborák, Foltinek, Čížek – Szweda, Krumplovič, Chvastek – P. Michalík, Firda, M. Michalík. Trenér: Roman Kantor.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.