Ještě před víkendem vedli prvoligovou tabulku pražští florbalisté, kteří do té doby prohráli jediný zápas. Pak ale do metropole dorazily Petrovice a uštědřily favoritovi nečekanou porážku. „Vyšlo nám úplně všechno,“ uvedl hrající kouč petrovických borců Petr Skácel.

Jeho svěřenci sice prohrávali, ještě do přestávky ale srovnali skóre a po dvou třetinách už vedli 4:2. „Začali jsme poctivě bránit a gólmanovi blokovat střely. Nakonec se i smál, že si moc nezachytal,“ prozradil Skácel.

Petrovice zvládly i poslední dějství a nakonec vyhrály 8:3. „Bylo nás málo. Nepočítali jsme s tím, ale makali jsme. Oni nás asi v první třetině podcenili a některé situace přehráli, my jsme jim pak odskočili a ukázali jsme, že v této soutěži může každý porazit každého,“ dodal Skácel.

Utkání vyšlo Petru Kašparovi a Marcelu Jakubcovi, kteří si shodně připsali po dvou brankách, Jakubec navíc přidal i jednu nahrávku. „Pokud takto budeme pokračovat, tak o nás nemám strach,“ říká Skácel. Jenže předešlé zápasy Petrovicím moc nevyšly…

Čtyři porážky v řadě

Před odjezdem do Prahy měli Petrovičtí nelichotivou bilanci – čtyřikrát v řadě prohráli. Padli v Chomutově (3:6) i Brně (2:9) a doma nestačili na Ústí (3:8) a České Budějovice (4:7). „V tom posledním zápase jsme měli strašně moc šancí, přehrávali jsme je, ale soupeř dobře bránil a ze všeho dal gól,“ mrzelo petrovického trenéra. „Budějovice jsou zhruba na naší úrovni, tady se hrálo o šest bodů,“ dodal.

Zajímavě rozehraný zápas měly Petrovice i na půdě brněnského Hattricku, který aktuálně celé tabulce kraluje. Tam Skácelovi svěřenci rychle vedli o dvě branky, nakonec ale prohráli 2:9. O osudu utkání rozhodla i pětiminutová přesilovka, ve které hosté neskórovali, naopak sami inkasovali a hned po skončení trestu dostali další gól. „Odskočili nám a pak už nám nic nevyšlo. Zkusili jsme to otevřít, ale oni ukázali svou sílu,“ uznal Skácel.

V zápasech s Chomutovem i Ústím jeho svěřenci celou dobu tahali za kratší konec. „Hráči Ústí nás přejeli v suchém triku,“ dodal mrzutě Skácel, který věří, že výhra v Praze Petrovice zase nakopne.

„Víme, co děláme špatně a pracujeme na tom. Snad jsme se odrazili, teď máme hratelné soupeře a chceme získat důležité body pro play off,“ nabádá své svěřence k pořádným výkonům hrající kouč Petrovic.