Novým hrajícím trenérem Petrovic se před sezonou stal Petr Skácel, který společně s Tomášem Danišem dorazil z konkurenčního Slovanu. A hned v úvodu jsou oba hodně vidět.

Daniš má na kontě šest kanadských bodů a Skácel jen o jeden méně. „My už máme i jiné úkoly, než jen bodovat. Předáváme mladším zkušenosti, důvěru a pohodu. Ale jsem rád, že se prosazujeme,“ uvedl Skácel.

Petrovice v úvodním zápase porazily 8:2 MVIL Ostrava a naposledy dokázaly přehrát i havířovský Slovan, nad nímž zvítězily 5:1.

„Výsledky odpovídaly momentální kvalitě soupeřů,“ uvedl Skácel. Zejména derby se Slovanem však bylo hodně vyhrocené. „Byly tam i zbytečné nadávky, ale to k tomu patří. Byl to tvrdší zápas, rozhodčí ho však zvládli,“ uznal Skácel. „Kluci dodržovali pokyny trenérů a makali, za to jim patří gratulace,“ chválil výkon Petrovic po utkání se Slovanem i manažer A-týmu Zdeněk Bíbr.

Zato na půdě Kladna Petrovice padly. „Ten zápas nám otevřel oči. Kluci z Kladna byli o level výše, byli rychlejší a my jsme celou dobu tahali za kratší konec,“ přiznal Skácel, jehož svěřenci s jedním z favoritů soutěže prohráli 5:8.

Petrovičtí berou na úvod šest bodů.

Podobně těžké utkání očekává kouč i od příštího duelu v Litvínově. „Ukáže se, jak na tom skutečně jsme. Musíme tam bodovat,“ burcuje hrající trenér Petrovic své kolegy.

Petrovičtí zatím hledají optimální složení jednotlivých formací. „Ale jsem rád, že se dokážou prosazovat všechny pětky,“ těší Skácela, jehož svěřenci jsou po třech odehraných zápasech v tabulce čtvrtí. „Je to sice relativně krásné místo, ale ještě nás čeká spousta těžké práce,“ uzavřel manažer Bíbr.

Výsledky: Petrovice – MVIL Ostrava 8:2, Kladno – Petrovice 8:5, Petrovice – Slovan Havířov 5:1.