„Nerad bych to zakřiknul, ale pokud to po novém roce nepodceníme a porazíme Paskov a Frýdek-Místek (dva suverénně nejhorší celky soutěže – pozn. red.), mohli bychom si s předstihem zajistit play-off, což by bylo super," hlásil po posledním výjezdu roku 2015 trenér ZFK Roman Kantor.

S výkonem i výsledkem ve Žďáru byl velmi spokojen. „Byl jsem skoro nadšený. Kluci od začátku dřeli, perfektně dodržovali taktické pokyny, to se mi líbilo," poznamenal.

Hosté nepřipustili Žďár k jeho obvyklé hře, naopak už od půlky svědomitě bránili a čekali na to, až budou moci vyrazit do brejku. „Musím ocenit, s jakou vervou jsme hráli. Způsob naší hry byl výtečný, de facto ideální. Trpělivě jsme čekali na své šance a nekompromisně je proměňovali. Z tohoto pohledu ideální zápas pro trenéra," zubil se Kantor.

Už po dvou třetinách to bylo 6:1 pro petrovický tým a bylo skoro rozhodnuto. „Jasně, ve florbale se ještě za třetinu mohou stát různé věci, ale tady jsem už nepochyboval. Všichni hráli perfektně, zaslouží do jednoho pochvalu. Stejně jako po zápase s Kopřivnicí musím zmínit naše mladé, ale takhle bych mohl chválit vlastně celý tým. Góly obstarali převážně zase naši zkušení, byla radost se na to dívat," byl Kantor navýsost spokojen.

Ocenil i to, že byl jeho tým na míčku. „Od začátku sezony jsem to klukům vštěpoval do hlav. Když držíme míček, nemůžeme dostat gól. Bylo to o té trpělivosti, protože jsme třeba v některých předchozích zápasech nehráli špatně, ale sami jsme se sráželi ukvapenou a nepřesnou rozehrávkou. Pak je z takové zbrklé, byť dobře myšlené přihrávky, ztráta, brejk a gól. Na to jsme dost dopláceli, což se ve Žďáru úplně otočilo," pochvaloval si Roman Kantor.

Hippos Žďár n. S. – ZFK Petrovice 5:9 (1:2, 0:4, 4:3)

Branky a nahrávky: 11. Dvořák (Haman), 41. Tlustoš (Melichar), 43. Melichar, 48. Melichar (Dvořák), 60. Tlustoš (Melichar) – 2. Daubner (Oborák), 5. Szweda, 24. Szweda (Chvastek), 26. Oborák (Foltinek), 38. Daubner (Oborák), 40. Oborák (Foltinek), 43. Foltinek (Oborák), 56. Čížek (Oborák), 60. Foltinek (Čížek).

Petrovice: Palovský – Mrkva, Daubner, Hochman, Kloza, Ochodek – Oborák, Čížek, Foltinek – Urban, Szweda, Chvastek – Madecký. Trenér: Roman Kantor.