„Doma jsme hráli proti Vikingům strašně, tak jsme to chtěli napravit. Zvlášť po těch posledních ne zrovna přesvědčivých výkonech," poznamenal trenér Petrovic Roman Kantor.

Povedlo se. Výkonem hráči trenéra potěšili. „Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší, bohužel jsme doplatili na hloupé chyby. Mohli jsme vyhrát už v normální hrací době," mínil po zápase.

Petrovicím vyšla první část hry, ve které se ujaly vedení. „Vlastně jsme vedli celou dobu, domácí jen dotahovali. Výsledkově se nám nepovedla druhá část hry, ale větší škoda je poslední třetiny, ve které se nám podařilo jít rychle do trháku 5:3. Dvougólové vedení jsme měli udržet," zalitoval Kantor.

Kopřivnice nakonec se štěstím srovnala na 5:5 střelou od mantinelu, kterou brankář pořádně neviděl. V prodloužení to bylo otevřené na obou stranách, ale gól nepadl. „Do prodloužení hráčům vždycky říkám, aby hráli vabank, protože čekat na nájezdy nepovažuji za šťastné řešení," vysvětlil Kantor svůj postoj k pětiminutovému nastavení, potažmo nájezdům.

Jenže ani prodloužení nerozhodlo, a tak se samostatné nájezdy přeci jen konaly. A vyšly lépe týmu ZFK, neboť na domácí straně se netrefil ani jeden ze tří exekutorů, kdežto na za Petrovice skórovali jak M. Michalík, tak Ochodek, jemuž byl připsán i vítězný gól.

„Aspoň, že tak. Vyhráli jsme zaslouženě. Zase jsme skočili do první osmičky, musíme ty body ale potvrdit doma s Klobouky," poznamenal kouč Petrovic a vyzdvihl třetí lajnu sestavenou z petrovických juniorů (Chvastek, Szweda, Kloza), která odehrála výborný zápas.

Vikings Kopřivnice – ZFK Petrovice 5:6 sn (1:2, 2:1, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Kubátko, 24. Uvíra (Opatřil), 34. Burýšek (Šimíček), 47. Prašivka (Podlezl), 51. Podlezl (Sladkovský) – 3. Mrkva (Urban), 10. Urban (Szweda), 31. Foltinek, 44. Firda, 47. Oborák (Firda), rozhodující nájezd Ochodek.

Petrovice: Drobný – Šmída, Plonka, Lázók, Mrkva, Hochman, Ochodek – P. Michalík, Foltinek, M. Michalík – Oborák, Firda, Čížek – Szweda, Kloza, Chvastek – Krumplovič, Urban, Madecký. Trenér: Roman Kantor.