Petrovičtí s favoritem celou dobu drželi krok. Ve třetí třetině sice hosté vedli už o tři branky, Petrovice ale předvedly parádní závěr, vyrovnaly na 9:9 a dovedly zápas do prodloužení, které rychle rozhodl svou třetí brankou v zápase Horák.

„Každému dávají přes deset branek. Kdo ví, jestli nás podcenili, každý zápas ale hrají na tři pětky a dostávají se do toho pomaleji. My jsme zamakali a navíc nám pomohli skvělí diváci,“ komentoval důležitou výhru hrající kouč Petrovic Petr Skácel. „Za ty body jsme moc rádi. Nepočítali jsme s nimi a do tabulky se nám náramně hodí,“ dodal.

Skácelovi svěřenci jsou osm kol před koncem základní části desátí a na play off jim chybí pouhé čtyři body. Ve zbývajících zápasech je čekají soupeři ze špice tabulky, ale i poslední Náchod, České Budějovic či pražský Start, s nimiž se rvou o postup mezi nejlepší osmičku.

„Doufám, že přepneme na mód ze zápasu s Black Angels, kdy všichni dřeli na sto procent. Věřím, že nám to vyjde a že play off uděláme,“ říká Skácel.

Po skalpu lídra musí Petrovice o to více mrzet některé zbytečné ztráty ze zápasů, které Skácelův tým mohl zvládnout jinak. Například prosincová porážka 4:7 od havířovského Slovanu. „Zápas jim vyšel lépe. My jsme si mysleli, že to půjde samo, ale takto to bohužel nefunguje,“ uvědomuje si Skácel.

„Pokud se dobře připravíme a hráči do toho dají všechno, tak umíme hrát s kýmkoliv. Jenže proti soupeřům ze spodku tabulky se trápíme,“ ví hrající kouč Petrovic. Čím si to vysvětluje? „Jedou na krev a není tam moc místa na florbalovou krásu. Nám více vyhovuje, když jsou týmy florbalovější, přehrávají nás, my je blokujeme a vyrážíme do brejků,“ vysvětlil.

Pořádné nervy Petrovice prožily i v posledním zápase loňského kalendářního roku, kdy doma přivítaly Litvínov. V zápase dokonce prohrávaly už 3:5, další gól ale soupeři nedovolili a v závěrečné periodě skóre otočily na svou stranu. „Tyto zápasy bolí. Je dobře, že jsme ho zvládli,“ uzavřel Skácel.

Poslední výsledky Petrovic: Slovan Havířov – Petrovice 7:4, Petrovice – Litvínov 6:5, Petrovice – Black Angels 10:9 p.