Petrovičtí v posledních pěti zápasech základní části třikrát vyhráli. V závěrečném kole dokonce porazili po prodloužení Karlovy Vary a jen pár minut je dělilo od toho, aby obsadili devátou příčku. To by znamenala konec sezony. Jenže svůj zápas závěrečného kola nakonec vyhrál i pražský Start, který Petrovice o dva body přeskočil a poslal je do bojů o záchranu.

Tým hrajícího kouče Petra Skácela si tak poprvé v první lize vyzkouší nevyzpytatelné play down, ve kterém ho čeká série s ostravským MVILem. Ani případný úspěch však neznamená úplný klid, neboť na programu by pak byla ještě série proti Náchodu či havířovskému Slovanu.

Ale to předbíháme, nyní se Petrovice musí naladit na souboje s Ostravou, které startují už tuto sobotu a neděli na petrovické půdě. „Jsme zklamaní, že jsme nepostoupili do play off. Vyhlídky jsme měli úplně jiné, ale snad se to nepromítne do nejbližších důležitých zápasů,“ říká trenér Skácel.

Jeho svěřenci dokázali zatápět favoritům soutěže, porazili třeba Kladno, pražské Black Angels, ale i havířovské Torpedo. „Ovšem spoustu zápasů jsme taky zbytečně ztratili. Byla tam nekoncentrovanost, hráli jsme laxně, lajdácky a ne na sto procent,“ mrzí Skácela.

Petrovice se potýkaly s problémy i na trénincích. „Kvůli pracovním důvodům nás chodilo málo,“ přiznal. V závěru základní části se to ale zlepšilo a Petrovičtí zase začali sbírat body. „Když chceme, tak můžeme hrát s každým. Obě série teď chceme co nejrychleji ukončit a hodit nepovedenou sezonu za hlavu,“ nabádá trenér a útočník týmu v jedné osobě ke koncentraci.

Poslední výsledky mužstva: Petrovice – Start Praha 6:5 p, České Budějovice – Petrovice 9:2, Petrovice – Hattrick Brno 5:13, Náchod – Petrovice 3:7, Petrovice – Karlovy Vary 8:7 p.