V časovce jednotlivců, která se jela u Hodonína, se představili Kateřina Mudříková mezi ženami a Petr Trachtulec mezi juniory.

Junioři jeli trať dlouhou 24 km a na startu se sešlo 43 mladých cyklistů. Závod vyhrál Richard Holec, Petr Trachtulec dojel osmý, ale měl na víc. „Upřímně, čekali jsme lepší výsledek," přiznala Zdenka Matasová z CK Feso, podle jejíhož odhadu mohl Trachtulec skončit i pátý.

Ženskou časovku na trati dlouhé taktéž 24 km ovládla Martina Sáblíková. Kateřina Mudříková byla mezi 21 startujícími na 18. místě. Podobně jako Trachtulec měla na víc. „Do desítky se vlézt mohla, ale nepodala optimální výkon," uznala Matasová.

Závod s hromadným startem na silnici v Kyjově a okolí měřil pro juniory 123 kilometrů. Trouflo si na něj 48 startujících, z čehož ale šest skončilo na kapačkách. „Bylo to vyčerpávající, protože bylo úmorné vedro," konstatoval trenér petřvaldských cyklistů Silvestr Matas. Zvítězil nakonec Jakub Otruba, přičemž Petr Trachtulec dojel desátý. „To by se dalo považovat za solidní výsledek, kdyby Petr na víc neměl. Jenže on měl. Škoda, že se nám ze Světového poháru ve Švýcarsku vrátil nemocný a potlučený. Skončil tam v kolizi, protože do něj narazila doprovodná motorka," kroutil hlavou Matas.

Ženy jely 103 km a mezi 29 startujícími vyhrála opět Sáblíková. Mudříková byla až na 15. místě. „Mistrovství ji nezastihlo ve formě," doplnila Matasová.

Muži měli trať nejdelší, a sice 185 kilometrů. Z celkového počtu 173 startujících jich těžký závod s dvěma kopci dokončilo jen 103. Vyhrál Roman Kreuziger, na 43. místě dojel odchovanec Fesa Ondřej Fierla, už v barvách Nového Jičína, na 77. místě evidovali petřvaldského Petra Swaczynu, který se plných 140 km staral o rozruch na čele pelotonu.

Jako amatér byl totiž mezi skupinkou sedmi cyklistů, kteří ostatním ujeli a dělali závod. Až poté se ke stíhací jízdě odhodlal hlavní balík, dojel uprchlíky a pohltil je. Swaczyna se nakonec propadl do osmé desítky pořadí, ale za svůj výkon by si zasloužil spíš nějaké přední umístění. „Tempo na něj bylo moc vysoké, ale aspoň se ukázal v televizi," hlásil rozesmátý Silvestr Matas, jehož v doprovodném vozidle televizní kamery rovněž několikrát zabraly.