Petřvaldští startovali v kategorii juniorů (Petr Trachtulec), žen (Kateřina Mudříková) a mužů (Petr Swaczyna).

V pátek se jela časovka, kde startovalo mezi juniory 84 závodníků. Ti se vydali na trať dlouhou 34 kilometrů a celou dobu se držel výborně Petr Trachtulec. Jenže jej pět kilometrů před cílem postihly křeče. V tu dobu se pohyboval na sedmém místě. Trachtulec musel „ubrat plyn" a nakonec dojel třináctý. „Velká škoda. Tímhle mu utekla minimálně první desítka," zalitoval trenér Silvestr Matas.

Ženy vyrazily na stejnou trať, na startu se jich sešlo 36 a vyhrála podle očekávání olympionička Martina Sáblíková. Na 16. místě dojela Kateřina Mudříková z Fesa.

V sobotu se jel silniční závod na dvacetikilometrovém okruhu na okraji Žiliny. Junioři museli odjet 120 kilometrů, ženy rovných 100. Trať byla silně technická, což nemuselo vyhovovat každému. „Ale závody byly zase obrovsky sledované, takovou diváckou podporu jsem třeba u nás už dlouho neviděla," komentovala dění na Slovensku předsedkyně CK Feso Zdenka Matasová. „Silnice byly lemovány spoustou lidí a aut, nešlo se pořádně odtrhnout," dodala.

Mezi 97 juniory dojel na solidním 11. místě Petr Trachtulec, ale zase to mohlo dopadnout lépe. Kateřina Mudříková byla mezi 39 ženami na 28. místě. „Oba závody ji bohužel nezastihly v nejlepší formě," uznal trenér Matas.

Neděle patřila jen mužské silnici. Těm ale na 199 km dlouhé trati nepřálo počasí, pršelo a silnice se změnila v „mejdlíčko", které se stalo osudným pro téměř polovinu závodníků. „Bohužel na kluzký povrch doplatil i nás Petr Swaczyna, který si před závodem hodně věřil, cítil formu," poznamenal Silvestr Matas.
Jenže půlka cyklistů popadala a z celkového počtu 168 lidí jich vidělo cíl jen 93. Swaczynovi se pád nevyhnul, rozbil při něm kolo a závod pro něj předčasně skončil, což se dá říci i o odchovancích Fesa jezdících v jiných barvách. Tomáš Čer z Opavy dopadl podobně, Ondřej Firla a Eduard Hrachovina z novojičínského Formanu měli rovněž smůlu, Hrachovina asi největší, protože ho pád postihl pouhá dvě kola před cílem. „Byla to doslova kalamita. Dlouho jsem neviděl, aby si tolik závodníků ustlalo," komentoval závod přímo z dějiště mistrovství Silvestr Matas.