Stokilový borec s 98 starty v běloruské reprezentaci přišel do české soutěže z polského Zabrze a v Karviné se rychle etabloval. „Kabina mě přijala rychle, jsou tu fajn kluci,“ poznamenal běloruský hráč s příznačnou přezdívkou Grom (polsky zahřmění).

Pár přípravných zápasů už jste v dresu Zabrze proti Karviné absolvoval. Jaký na vás udělala dojem, že jste kývnul na nabídku přestoupit právě do Karviné?

Jasně, s Karvinou jsme hráli prakticky každý rok, je to kvalitní tým, který dobře znám a hlavně dobře znám Michala Brůnu, proti kterému jsem se v polské lize něco naválčil. Svedli jsme spolu nespočet tvrdých soubojů, je to ale kamarád. Slovo dalo slovo a jsem tady. Zatím to vypadá dobře a podle mého soudu bude ještě lépe, až se rozjede liga.

Jak dlouho jste v Polsku působil?

Šest let, takže už to nějakou změnu chtělo. První rok v Polsku jsem hrával v Glogowě, dalších pět pak v Górniku Zabrze. Předtím jsem působil doma v Bělorusku a ve slovinském Gorenje Velenje.

Také jste nasbíral dost startů za běloruskou reprezentaci. Dva zápasy vám chybí do jubilejní stovky, pokusíte se o ni?

V reprezentaci jsem působil přes deset let, ta stovka mi nevyšla kvůli zranění, a další starty už nepřidám, protože reprezentace je uzavřená kapitola.

Co vaše ambice v Karviné?

Určitě ty nejvyšší, Karviná je zvyklá na úspěchy, chceme hrát o medaile, lépe řečeno přímo o titul. A pokusíme se uspět i v evropském poháru.

Ostatně, na mistrovské tituly jste zvyklý. Můžete přiblížit, kolik jich na kontě máte?

Z Polska nemám žádný, v Zabrze jsme o titul nehráli, ale doma v Bělorusku jsem s týmem Meškov Brest vyhrál titul třikrát, k tomu tři domácí poháry. Hráli jsme i Ligu mistrů. Ve Slovinsku jsme s Velenje skončili první rok třetí a další už první. Zahráli jsme si i finále Poháru EHF.

Takže máte tituly ze dvou zemí. Co takhle zkompletovat mistrovský hattrick?

Nebylo by to špatné (úsměv). S mančaftem se budeme snažit vyhrát každý zápas.