V minulých dnech proběhl v Ostravě krajský šampionát žactva v plavání. Karvinští plavci z oddílu Kosatky vyslali do slezské metropole početnou výpravu. V urputném soutěžení dětí o titul přeborníka kraje a také o účast na Zimním poháru Moravy, který je pro tuto věkovou kategorii vrcholovou plaveckou soutěží, si vedly skvěle i karvinské naděje. Na oblastní soutěž se probojovala Hana Osifová, Anne-Marie Kauerová, Adéla Osuchowská, Adam Szymanik, Radim Vrtělka a Gabriela Vašková.

Nejlépe ze všech karvinských plavců si vedli Radim Vrtělka, který získal přebornický titul v prsařských disciplínách a Hana Osifová, která kralovala v osobních polohových závodech. Oba plavci se ve svých kategoriích dostali mezi deset nejlépe bodově ohodnocených výkonů. Radim Vrtělka se ziskem 295 bodů měl šestý a Hana Osifová s 243 body dokonce pátý nejlepší výkon vůbec.

Radim a Hanka mají nyní reálnou šanci nominovat se na Zimní pohár Moravy a bojovat o nejlepší umístění i na této soutěži. Souběžně s žáky v Ostravě podával výborné výkony ve Znojmě další závodník karvinského oddílu Alexandr Jusku. Ten se zúčastnil sedmého kola Českého poháru a Velké ceny Znojma.

Jusku na prsařské padesátce obsadil časem 0:30,09 min. sedmou příčku, na dvojnásobné trati stejným stylem byl už pátý, 200 m prsa zvládl jako čtvrtý časem 2:21,02 min. a pak si ještě střihnul motýlka na 50 metrů, kde skončil jedenáctý a padesátku volným způsobem, kde jej registrovali jako desátého. „Jeho forma stoupá a tak všichni věříme, že výkonnostní vrchol se projeví na zimním mistrovství republiky mladšího dorostu, kde bude Saša startovat,“ podotkl předseda plaveckého oddílu Kosatky Karviná Valter Kocur.