Ti obhajují titul z poslední sezony a ve čtvrtfinále je čeká v derby nedaleký Frýdek-Místek.

Zatímco házenkáři frýdecko-místeckého Pepina museli o postup do vyřazovacích bojů bojovat až do poslední chvíle, karvinští mistři bojovali do posledního kola o udržení první pozice. Po „zářezu“ v Lovosicích se jim to nepovedlo, přeskočila je Plzeň, a baníkovci tak skončili po základní části druzí. To znamená, že ve čtvrtfinále změří síly se sedmým Frýdkem-Místkem s bývalým úspěšným trenérem Karviné Jiřím Kekrtem.

„Chtěli jsme do vyřazovacích bojů z vedoucí pozice, nestalo se. Musíme se tedy připravit na Frýdek, což je derby a v něm se rozdíly mažou. Play off je úplně jiná soutěž, vše začíná nanovo. Frýdek nám určitě nedá nic zadarmo,“ uvědomuje si trenér baníkovců Marek Michalisko.

Nálepku vysokého favorita ze svého celku však sotva sejme. „Jistě, máme nejvyšší cíle, takže favorité jsme, ale ten rozdíl pěti příček v tabulce už teď nic neznamená. Musíme se připravit na vše,“ dodal.

Fanoušci jistě nenechají svůj tým ve štychu.

Oprostit se od tlaku

Baníkovci řešili v minulých dnech tlak na lídra karvinské hry Michala Brůnu, jenž je až příliš často vylučován, a který si odpykává trest za modrou kartu udělenou v zápase s pražskou Duklou. Je možné, že bude svému týmu scházet i v prvním utkání v sobotu a je možné, že Karvinští budou postrádat i Jana Užka, jehož iniciativu ve strkanici s hráči Dukly při nedávném domácím zápase chce projednávat disciplinární komise.

„Jako tým se ale od všech těchto věcí musíme oprostit. Musíme se soustředit na zápasy a na čtvrtfinále, tohle řešit nemůžeme. Je potřeba, aby se hráči nenechali ovlivnit různými záležitostmi okolo, se kterými stejně nic neudělají, musí se oprostit od tlaku, který by na ně mohl být uměle vytvářen,“ vykládá Michalisko.

Tým se proto soustředí na nejbližšího soupeře, a tím je Frýdek-Místek. „Jeho přednosti známe, stejně tak slabiny. Klukům jsem řekl, že musí hodit za hlavu dosavadní tři zápasy s Frýdkem během sezony, protože to je minulost. Maximálně si můžeme uvědomit, že se nám v těch utkáních dařilo střelecky a zopakovat to,“ poznamenal trenér Baníku.

Své oblíbence jistě nenechají ve štychu příznivci karvinské házené, i když ti budou pořádně potřeba až v pozdějších bojích o medaile, pokud se do nich Baník dostane. „Já věřím, že diváci na první domácí zápasy čtvrtfinále přijdou. Z Frýdku určitě přijedou také házenkářští fanoušci, a tak by u nás mohla být v sobotu i neděli pěkná sportovní atmosféra,“ věří Michalisko v početnou a bouřlivou diváckou kulisu.

Obě první utkání čtvrtfinále play off se hrají v karvinské hale házené. To úvodní v sobotu 23. března od 18 hodin, druhé pak v neděli 24. března od 10.30 hodin.