VZP Český pohár žen je druhou nejvyšší pohárovou kategorií v republice (po Super Cupu), čemuž odpovídá i prize money. V Karviné se hraje o 20 tisíc korun. Karvinský podnik je čtvrtý z šestidílné domácí série. Navazuje na předchozí turnaje v Benešově, Praze a Koryčanech.

„Jsme rádi, že u nás můžeme po delší době přivítat zase přední české páry. Prostor jsme dali i našim děvčatům, aby měla šanci poprat se o body," objasňuje Otakar Kotyza z pořádajícího Beach Volleyballu Karviná.

Ženy si dají dostaveníčko v Karviné.

Na startu podniku, jehož hlavní část proběhne v sobotu a neděli vždy od 9 hodin, je několik závodnic, reprezentujících barvy domácí Karviné. Markéta Krotká a Klára Zamykalová, které ještě v minulé sezoně tvořily společný pár, jsou nasazeny přímo do hlavní soutěže. Tam si na divokou kartu zahrají i Diana Žolnerčíková s Terezou Petrovou a také o něco mladší Šárka Hamrusová s Terezou Ziembinskou.

Protože je přihlášených dvojic hodně, uskuteční se už v pátek kvalifikace o čtyři volná místa do hlavní soutěže. 
V hlavní části turnaje se představí 16 dvojic, které budou hrát systémem na dvě porážky s vyvrcholením v nedělním semifinále a posléze i finále.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.