Akce proběhne znovu jako Mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu a půjde už o 32. ročník.

Závod se uskuteční poslední červencovou sobotu, tedy 29. července. Hlavní závod začíná v 15 hodin a vybíhá se z Krásné-Nižní Mohelnice.

Trasa běhu se již léta nemění. Závodníci absolvují 8,4 kilometrů s převýšením 704 metrů po účelové komunikaci Lesů ČR na Lysou horu. Novinkou letošního ročníku jsou dvě občerstvovací stanice. „Snažíme se každoročně zlepšovat podmínky startujícím. Sám jsem si zažil tento závod jako závodník a vím, že jedna občerstvovací stanice je málo,“ prozradil důvod navýšení stanic hlavní organizátor závodu Adam Fojcik.

Jako doprovodný program je připraven běh dětí od 13 hodin poblíž restaurace Zlatník v Krásné-Nižní Mohelnici a závod nordic walking v trase hlavního závodu se startem ve 14 hodin.

Prezentace všech běhů proběhne v restuaraci Zlatník maximálně vždy do třiceti minut před startem závodu!

Na všechny běhy je možné se přihlásit předem na internetových stránkách atletického oddílu TJ Jäkl Karviná (http://www.atletika-karvina.mzf.cz), nebo poté na místě před závodem. Startovné pro hlavní závod při platbě předem činí 150 Kč, na místě poté 200 Kč. Dětské běhy a závod nordic walking jsou zdarma.

Speciální odměna je přichystána za překonání letitého rekordu závodu. Od roku 1997 činí vítězný čas 35 minut a 23 sekund. Podaří se nějakému běžci překonat přesně po dvaceti letech tento rekord?

Ondřej Sikora