Členka Beach Volleyball Karviná, která v klasickém volejbale v minulosti oblékala dres extraligové TJ Ostrava, nastupuje na americkém písku s parťačkou Shae Henson a na své univerzitě jsou jasnými jedničkami. Vítězstvím v konferenci ASUN se kvalifikovaly do závěrečného finále NCAA pro šestnáct nejlepších týmů z celé USA.

Výsledek? Druhý nejlepší pár Ameriky!

Karin Žolnerčíková z BV Karviná s prstenem pro nejlepší hráčku finále amerických univerzit NCAA.
Sestry z Karviné válí na písku i sněhu, trofeje sbírají v cizině. Podívejte se

„Je to obrovský úspěch,“ konstatoval Otakar Kotyza, předseda BV Karviná, s tím, že po návratu domů se Žolnerčíková zapojila do dění na českých i evropských plážích.

S Alžbětou Tomášovou ze Sokola Brno obsadily 3. místo v Letním poháru v Praze – Střešovicích, v Českém poháru skončily v pražském Ládví páté a v Karlových Varech deváté. Pak přišla nečekaná nabídka zahrát si turnaj světové série FIVB Beach Pro Tour Future ve švýcarském Spiez s Michaelou Břínkovou z Beach Academy Victoria Brno.

Smečařka Karin Žolnerčíková (vpravo) si vede úspěšně na pláži a v dresu TJ Ostrava s číslem 3 i v klasickém volejbale.
Z haly na písek, salto přes kapotu a pád. Žolnerčíková se přesto loučila bronzem

„Nejprve však bylo nutné vyhrát dva zápasy v kvalifikaci, což se jim podařilo a postoupily do hlavní soutěže pro 16 týmů světa,“ prozradil Otakar Kotyza, že přes dvojice z Rakouska a Estonska prošly do elitního výběru.

V něm zdolaly 2:1 Australanky Phillips – Kendall, Švédky Thurin – Thurin i Rakušanky Kernen – Niederhauser ve čtvrtfinále, semifinále s Jonson a Fleming z Austrálie zvládly 2:0.

Po boji prohrály až ve finále s Ukrajinkami Lunina a Lazarenko 1:2. „Pro obě je to velký úspěch i zisk bodů do mezinárodního žebříčku FIVB, byl to první společný zápas a dokonce spolu předtím ani netrénovaly,“ prozradil předseda karvinského klubu.

Zápas o 3. místo, turnaj druhé divize Grand Prix volejbalistek: Česká republika - Německo, 30. července v Ostravě. Kojdová Petra.
Tři cizinky skončily. Vrací se Kojdová, další posily ulovila Ostrava na Hané

Další body získala Žolnerčíková koncem června na turnaji FIVB Future v italské Messině, kde s Andreou Lorenzovou (Beachvolejbalová škola Praha) obsadily 4. místo. Na domácím písku s Vanessou Hurníkovou (TJ Ostrava) vyhrály Letní pohár v Kutné Hoře, na Českém poháru v Opavě skončily třetí a v Nymburku s Julií Honzovičovou (Olymp Praha) byla sedmé.