RC Rental.cz Havířov – Jimi RC Vyškov 21:29 (7:29)

Havířovští měli před tímto duelem třetí příčku jistou, takže dal trenér Radomír Kloda příležitost hráčům z lavičky a juniorům. Improvizovaná sestava se na hřišti spíš trápila, zvedla se až po přestávce, kdy už hosty hřál náskok 22 bodů.

„Až ve druhém poločase hráli kluci tak, jak je známe z celé sezony. Mohli jsme si do tabulky nakonec připsat dva bonusové body za položení pětek, ale v závěru utkání jsme netakticky rozehráli trestný kop, vypadl nám míč při proražení do brankoviště a bylo po šanci," litoval sekretář havířovského klubu Karel Gaman.

Havířovští ragbisté skončili po základní části třetí a v sobotu 19. května je čeká semifinálový zápas s druhou Slavií Praha. Hraje se pouze na jedno utkání, a to na hřišti lépe postaveného celku, tedy v Praze. Když se naplní ve druhém semifinále papírové předpoklady a lídr z Říčan porazí čtvrtou Tatru Smíchov, získají Havířované minimálně bronz.

Body: A. Kloda 6, Németh, Macháček a Tomčík po 5 – Monček 12, Chalabala 7, Doležel a Toman po 5. Rozhodčí: Breburda – Jíša, Toman, pětky: 3:5.

Havířov: Sittek (Kokinda, Fajkus), Odolinski, Indrák, Wantulok, Šmakal (Olšanský), F. Hanák (J. Hanák), Macháček, Leroch, O. Kloda (Jarosz), Vávra, Badura (Tomčík), A. Kloda, Németh (Harenčák), Pavel Kozubík, Petr Kozubík. Trenér: Radomír Kloda.


Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.