Ve švýcarském Zinalu dojela na 26. místě. Druhá česká lyžařka Šárka Strachová byla 38. s odstupem 2,45 sekundy za Pauláthovou.

Vyhrála Anne-Sophie Barthet z Francie, která dokázala v posledním světovém poháru v Lienzu zajet desáté místo ve slalomu.

V prvním kole zajela dvacetiletá Češka s vyšším číslem 36 velice slušně. Na vedoucí Rakušanku Carmen Thalmannovou ztrácela 2,34 sekundy a byla na 24. místě. S horší startovní pozicí se na rozbité trati dokázala prosadit lépe už jen Francouzka Estelle Alphand. Ve výšce 2800 metrů ukazoval teploměr rovný jeden stupeň nad nulou…

„Jenže ve druhém kole Kačka chybovala při nájezdu do roviny. Pozdě vjela do brány, přerotovala se, musela to vysmykovat a ztratila rychlost. Stálo jí to půl vteřiny," vysvětlil její trenér a otec Radovan Pauláth. „Nejsem spokojená, chtěla jsem do dvacítky. Ale jsou to body, tak to beru a příště chci zajet líp," řekla sama závodnice na svém webu.

V průběžném pořadí Evropského poháru patří Pauláthové s osmi body 104. příčka. Už zítra čeká ve stejném místě druhý obří slalom. „Bojuju o místo na další světový pohár v obřím slalomu do Mariboru," dodává. Tam má Česko opět pouze jedno startovní číslo, neboť žádná z žen v této disciplíně ještě letos nebodovala.