Vstoupili tam totiž do nové sezony Českého poháru. Jako celek z nejvyšší soutěže byli nasazeni rovnou do třetího kola. Na úvod vyfasovali sympatický druholigový klub z Olomoucka, Velkou Bystřici. Ta má v kádru několik extraligových borců, mimo jiné bývalé hráče Baníku. „Jirka Kubis i Marek Tůma se proti nám střelecky prosadili,“ zasmál se na úvod trenér Baníku Marek Michalisko.

Pro jeho hráče to byl dobrý trénink před pokračováním soutěže. „V sobotu hrajeme v Novém Veselí, to bude úplně jiná káva. Ale zápas nám posloužil jako slušná příprava, zkoušeli jsme další věci, systémy, nacvičovali tréninkové akce,“ pochvaloval si Michalisko, jemuž scházel kvůli natrženému tricepsu Dominik Solák. Vinou toho se ani nezúčastnil repre srazu, kam byl nominován spolu s dalšími hráči Baníku Janem Užkem a Janem Zbránkem.

„Doktoři mu naordinovali klid. Snad se dá za čtyři dny dokupy a budeme ho moci použít pro sobotní zápas v Novém Veselí,“ přál si po úterním utkání Michalisko.

Milan Rundić hodnotí porážku v Českých Budějovicích.
Milan Rundić: Zhoršila se nám defenziva

Místo Zbránka tak nasadil do hry další křídelníky, Skalického a také rekonvalescenta Drzyzgu, jehož vleklé zranění vyřadilo ze hry na víc než rok. „Takové zápasy k tomu slouží. Zahráli si mladí, třeba Polák Urbański, radost máme ze začlenění Marka Drzyzgy. Ještě se potýká s fyzičkou, ale to je po tak dlouhém výpadku normální. V zimě na tom zapracuje,“ je si jist trenér Baníku.

Jeho tým splnil na Hané povinnost, vyhrál s přehledem, protočil v sestavě všechny hráče. „Domácí brali zápas jako svátek, nedávno otevřeli menší útulnou zrekonstruovanou halu, která byla plná. Utkání se povedlo,“ hodnotil Michalisko hladký postup do dalšího kola.

Domácí premiéra čeká o víkendu karvinské basketbalisty. Navíc už v úterý hrají doma pohár!
Kam za sportem

Bratři Užkové proti sobě

Mimochodem – v osmifinále soutěže narazí baníkovci na svoje „béčko“, tedy spřátelený klub MHK Karviná. Trenér Michalisko tak nejspíš v rámci tréninku zavelí svým hráčům výklus od házenkářské haly na Kovonu, tam se odehraje zápas, po němž baníkovci zase odklušou zpět do své haly.

Pikantní duel čeká na většinu hráčů MHK, kteří prošli Baníkem, zvláště pak bratrskou dvojici Jana a Jiřího Užka, kteří se postaví proti sobě.

Český svaz by mohl prokazovat při sestavování pohárových dvojic více invence. Sice to není zrovna případ duelu MHK – Baník, ale díky neustálému dělení na Čechy a Moravu v prvních kolech se v posledních letech jednotlivé dvojice několikrát opakují, což už začíná být poměrně nuda.

Házená Velká Bystřice – Baník Karviná 18:32 (9:16)

Sled: 2:1, 4:3, 5:7, 7:13, 9:22, 12:24, 15:27. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 1/1:3/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 350.

Nejvíce branek V. Bystřice: Tůma, Švébiš a Skřídlo po 4.

Karviná: Mokroš, Marjanović – Brůna 2, Monczka 6/3, Urbański 2, Noworyta 4, Plaček 2, Chudoba 1, Drzyzga 2, Jan Užek 2, Skalický 4, Nedoma 1, Nantl 2, Růža 2, Čosik 2. Trenér: Michalisko.

Petru Davidovi to nejde a trápí se i celý tým.
Stolním tenistům se nedaří, nejde to Davidovi
Karel Gott byl po každém koncertu obklopen věrnými fanoušky.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny