Měl výhodu, že nemusel do vyřazovacích bojů, a tak získal den volna navíc. Jenže rozlosováním měl zase smůlu, neboť jeho protivníkem byl bulharsky „střelec“ Cholov, mistr Evropy. Na cestě za titulem porážel i ruské protivníky.

David Polák nastoupil do druhého dne velice optimisticky a nabitě. Ihned začal v prvním kole Cholova zasypávat údery, byl přesnější a klidnější. Jeho sen byl získat za každou cenu medaili. Bulhar měl však dlouhé ruce a Poláka si stále držel přesnými údery od sebe. Polák byl razantnější a bojovnější, jenže Bulhar zkušenější a Davida přesnými údery přebodoval.

„Chtěl jsem se bít, ale on mi stále utíkal,“ postěžoval si po zápase Polák. V závěru byl aktivnější, zasypal Cholova údery, ale nestačilo to.

„Bylo mi ho líto. Nesl to těžce, ale David soupeři svým technickým a tanečním stylem nedal nic zadarmo. Za výkon jsem ho pochválil,“ pravil Polákův trenér Jaroslav Kubíček.

Havířovský borec získal na ME cenné zkušenosti. „Podle mě je to budoucí mistr mezinárodních turnajů. Příští rok bude bude na ME znovu startovat, věkem je mu jen třináct let a určitě už z toho bude medaile,“ míní Kubíček.

V září čeká Poláka Německo, a jak sám říká, už bude boxovat jinak, chytře a s klidem. „Tentokrát budu vítězit rychle, a to stylem K.O.,“ vyhlašuje David Polák.