Do ringu se na galavečeru v Bruntále postavil proti synovi Rudolfa Kraje, stříbrného olympionika ze Sydney 2000. Ruda Kraj mladší je vicemistrem republiky z letošního roku v MČR mládeže, ale David Polák se jej nezalekl, přestože začátek byl pro něj těžký.

Kraj totiž Poláka ve druhém kole „posadil na zadek“ levým předním úderem, ale Polák se otřepal a bojoval s ještě větší dravostí. Oba předvedli krásný zápas a havířovský boxer se nakonec do svého soupeře obul a začal jej zasypávat přesnými údery. Tříkolový duel nakonec vyhrál 3:1 na body! „Je to pro něj cenný úspěch, zvážíme-li, že ve svých třinácti letech spadá pořád do kategorie žáků, zatímco šestnáctiletý Ruda je už kadetem,“ poznamenal předseda a trenér Boxu Havířov Jaroslav Kubíček.

Mezi provazy se z Havířova představil ještě Jaroslav Bartoš. Boxoval mezi muži ve váze do 64 kg a jeho soupeřem byl další svěřenec Rudolfa Kraje z Mělníka, Polák Robin. Bartoš dokázal, že bojovat umí a nevzdal se. Sice prohrál těsně na body, ale publikum ocenilo jeho odpor a slušné tempo.

Havířované už se koncentrují na MČR školní mládeže v Prostějově, které je na programu od 4. do 6. května.

Do bojů hodlají vyslat hned kvartet talentovaných boxerů. Denis Porubský by se měl představit ve váze do 44,5 kg, Samuel Fiedor ve váze do 65 kg, David Polák ve váze do 72 kg a konečně František Horváth v papírové váze do 38,5 kg.

„Pevně věřím, že nějaké medaile nám zacinkají, kluci na sobě poctivě dřou,“ věří svým svěřencům Kubíček.

Vrchol sezony pak čeká Davida Poláka, neboť v reprezentačním „dresu“ pojede na mistrovství Evropy do Bulharska.