Čtvrtý ročník tohoto podniku na podporu handicapovaných sportovců se totiž kvapem blíží. Pořadatelé věří, že se jim podaří pokořit hranici tisícovky běžců, kteří si trať zaběhnou spolu s běžeckými špičkami regionu i známými tvářemi.

Závodní den připadá letos na neděli 14. října a soutěžit se bude v hlavní kategorii na 10 km, 5 km, štafetě a dětském běhu. Zájem vzbudil také kratší okruh pro seniory, kteří i letos dostanou svou příležitost.

„Letošní závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 kilometrů. Na startu budou atletické špičky z celého kraje a můžeme čekat také pokoření traťového rekordu. Účast nám slíbil také frontman kapely Nebe Petr Harazin nebo havířovský hokejový patriot Jan Maruna,“ láká na zvučná jména jeden z organizátorů běhu Martin Kučera.

Další novinkou je, že závod na 5 km bude memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. Partnerem dětského běhu je pak pro letošek nově hypermarket Globus. Děti se tak mohou v cíli těšit na pamětní medaile a sladké občerstvení.

On-line registrace běží ještě do konce září na stránkách akce ZDE. Do té doby je také možnost zakoupit si oficiální tričko závodu značky Craft.

A jak to k dnešnímu dni vypadá s počtem přihlášených? „Registrovaných máme už něco přes sedm stovek běžců. Věřím, že se můžeme těšit na jedinečnou atmosféru. Zveme všechny, kteří ještě váhají, aby nám pomohli naplnit vytouženou tisícovku sportovců na startu. Možnost registrace bude i na místě,“ vyzývá další závodníky Kučera.

Ti, kteří si zatím závodit netroufnou, jsou vítáni jako fanoušci na trati. Závod i letos zůstává v centru dění a poběží se hlavními havířovskými ulicemi.

„Stejně jako předchozí roky poputuje stokoruna z každého startovného na činnost Handicap sport clubu Havířov,“ připomíná benefiční ráz akce Kučera.

A budou to právě havířovští boccisté, kteří už předchozí roky mohli využít příspěvek pro svou činnost, ať už to bylo zakoupení nových ramp pro hraní nebo herních míčů. Zároveň budou opět pomáhat s organizací a povzbuzovat běžce na trati.

Po závodě na všechny čeká afterparty přímo na havířovském náměstí. Odpoledne vystoupí Domek rozbrojů z Porcelan people. A kulturní program po vyhlašovacím ceremoniálu zajistí kapely Nebe, Střepy, začínající zpěvačka Vali nebo taneční skupina Horizonty. Nebude chybět ani tradiční tombola, ve které i letos mohou nájemníci Residoma vyhrát nájem bytu na rok zdarma.

Záštitu nad závodem převzala jak primátorka města Havířova Jana Feberová, tak hejtman kraje Ivo Vondrák.